Hlavní strana  •  Objektivismus  •  Ayn Randová  •  Fórum  •  Knihy  •  Hledat  •  Odkazy

Diskuze
ke článku: Bez svobody není zdrojů
(ze dne 10.04.2011, autor článku: Luboš Zálom)

Příspěvek ze dne: 12.05.2011 11:06:44     Reagovat
Autor: Karel (karelpavlicek@atlas.cz)
Nadpis: souhlas
Moc hezky napsáno. Bohužel z tohy vyplývá také trochu smutný závěr. Dokud budeme mít dost zdrojů, aby si většina mohla nacpat břicho, nebude většina usilovat o svobodnou společnost. Pokud jsme nesmyslně akceptovali politiky zorganizovaný většinový princip můžeme jen tupě čekat na nějakou katastrofu která omezí zdroje natolik, aby to zjistil většinový volič, to potom zajistí nutnost prosazení větších svobod. Skvěle napsaný článek na to moc nezmění ve společnoti, která se řídí převažujícím názorem.

  
Příspěvek ze dne: 12.05.2011 18:40:56     Reagovat
Autor: kinkor (@)
Nadpis: Re: souhlas
Usili o svobodnou spolecnost neni funkci toho, nakolik jsou naplnena bricha volicu. Naplnena bricha volicu jsou dulezita pro to, zda volit socailni demokracii nebo ODS. Svobodnou spolecnost lze vybudovat pouze fundamentalni zmenou moralky, protoze drtiva vetsina lidi proste pasivne akceptuje prevazujici tradicni moralku. A soudobe policiticke strany vsechny vyrustaji ze stejne morlaky - altruismu. Takze se tolik nesoustredme na nejake male bitvy. Jedine co je s to zachranit svet je inteletualni nuklearni valka mezi egoismem a altruismem, ale aby egoismus mohl vyhrat, musi nejprve totalne zvitezit rozum nad virou. Takze se primarne soustredme na potirani viry a nabozenstvi jako nejhorsich nepratel rozumu, sobectvi a tim padem i kapitalismu a svobody.

  
Příspěvek ze dne: 12.05.2011 18:49:39     Reagovat
Autor: kinkor (@)
Nadpis: Re: souhlas
jeste presneji: soustredme se na pozitivni obhajobu rozumu, protoze potirani viry samo o sobe nestaci, vzdy je predevsim potreba obhajoba pozitivniho, nikoli kritika negativniho, cimz nijak nezpochybnuji vyznam kritiky nabozenstvi a mysticismu

     
Příspěvek ze dne: 15.05.2011 20:34:37     Reagovat
Autor: Karel (@)
Nadpis: Re: Re: souhlas
Ještě přesněji. Jsme systematicky okrádaná apatická čeládka. Která si neví rady se svojí bezvýchodnou situací. Taxikář v Řecku který odmítá platit státu výpalné je mnohem blíž pravdě, než my s našimi úvahami a jakoby chytrými články. Je nanejvýš na čase abychom se taky pochlapili, stejně nám jako obvykle nakonec nic jiného nezbude už nám teče voda do bot. Usilovně přemýšlím jak na to.

Příspěvek ze dne: 01.01.2015 20:57:23     Reagovat
Autor: Libertas (@)
Nadpis:
"Na jedné straně jsou schopni protestovat proti stavbě dálnice, která by měla vést přes “ekologicky citlivé” území, na druhé straně by viděli jako příkoří, kdyby jim měly pod okny denně projíždět nekonečné kolony kamionů"

To je zcela logické, každý člověk, včetně autora článku, by protestoval proti tomu, aby mu pod domem měla vést dálnice, v okolí domu měli postavit chemickou továrnu nebo otevřít uhelný důl.


(c) Copyright 2000-2015 Lisarray Pty Ltd
Veškerá práva vyhrazena
Tento web používá redakční systém phpRS.