Hlavní strana  •  Objektivismus  •  Ayn Randová  •  Fórum  •  Knihy  •  Hledat  •  Odkazy

Diskuze
ke článku: Slovenští etatisté zasahují do železniční dopravy
(ze dne 28.10.2014, autor článku: Daniel Petříček)

Příspěvek ze dne: 28.10.2014 22:18:23     Reagovat
Autor: Libertas (@)
Nadpis:
Pane Patříčku, není to sice přímo k článku - v Maďarsku vláda zvažuje zdanění internetu (konkrétně množství stažení dat). Také Vám to připadá absolutně absurdní a nesmyslné? Mimochodem podobné nápady existují i v hlavách našich zákonodárců.

  
Příspěvek ze dne: 28.10.2014 23:02:50     Reagovat
Autor: Daniel Petříček (@)
Nadpis: Re:
Ano přijde mi to jako nesmyslné a absurdní. Problém v Maďarsku je že Viktor Orbán a jeho FIDESZ veřejně prohlašují že Liberální demokracie končí a že je třeba najít nový řád založený na práci. Pokud si dobře pamatuji tak bývalí ministr dopravy Zdeněk Žák by šel ještě dál než premiér Fico a chtěl by dopravu ČD zdarma pro všechny mimo dopravní špičku.

     
Příspěvek ze dne: 05.11.2014 21:37:55     Reagovat
Autor: Libertas (@)
Nadpis: Re: Re:
Názor, že je liberální demokracie přežitá, a že je nutné najít nový řád, slyším a čtu téměř denně. Otázka ale je, jaký nový řád nabízejí? Směs demokratické společnosti s omezenými tržními principy + sociální "jistoty + důraz na národ, nebo jak to tito salvátoři definují, což ale nic nového není. U nás zřejmě podobným hnutím je Ano, které sice vůbec neříká, jakých hodnot se drží (Babiš jednou říká, že je pravicová strana, podruhé že se drží sociálních principů...) nebo i spousta dalších. Že by nás tedy čekala budoucnost milionu různých nic neříkajících stran?

        
Příspěvek ze dne: 07.11.2014 20:37:24     Reagovat
Autor: Daniel Petříček (@)
Nadpis: Re: Re: Re:
Ano volání po novém řádu je není nic nového. Jen znepokojivé je že se začíná realizovat na jedné straně je to Evropská Unie a její idea sociálně-tržního hospodářství či více autoritářské Maďarsko. ANO je opravdu bez hodnot nebo myšlenek, ale nemyslím si že zrovna toto hnutí hledá nový řád k tomu má blíže Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury. Co se týče budoucnosti tak český volební systém je velice nepřátelský vůči malým stranám. Spíše to bude budoucnost kdy budou růstu hnutí/strany (on v tom fakticky velký rozdíl není) jen na jedno volební období a pak zaniknou nebo upadnou v zapomnění. Podobně jak dnes upadá TOP 09

Příspěvek ze dne: 07.11.2014 01:10:58     Reagovat
Autor: Paladin (PaladinW@seznam.cz)
Nadpis: Politika
Politické strany nám nějak v poslední době vyšli z módy. Proč, na to si každý bude jistě umět odpovědět sám. Nejsou strany, jsou hnutí. Nebude prezident, bude jiný vůdce. To je edno. Důležitý je každý člověk a jeho uplatnění ve společnosti. Každý, máme nějaké místo, svou práci. Zvýhodnění jednoho před druhým nikam nevede. Rovné podmínky jsou potřeba pro udržení spravedlnosti a vyváženosti.


(c) Copyright 2000-2015 Lisarray Pty Ltd
Veškerá práva vyhrazena
Tento web používá redakční systém phpRS.