Hlavní strana  •  Objektivismus  •  Ayn Randová  •  Fórum  •  Knihy  •  Hledat  •  Odkazy

Diskuze
ke článku: Svoboda slova a hanebné paragrafy
(ze dne 16.02.2015, autor článku: Jiří Kinkor)

Příspěvek ze dne: 16.02.2015 20:34:44     Reagovat
Autor: Libertas (@)
Nadpis:
Pane Kinkore a co říkáte na zákaz vydávání knihy Mein Kampf nebo zobrazování svastiky či srpu a kladiva, popírání holokaustu? Dokonce máme zákon o zločinnosti minulého režimu. Jejich porušení je podle zákona trestné.

  
Příspěvek ze dne: 17.02.2015 09:49:11     Reagovat
Autor: kinkor (@)
Nadpis: Re:
Mein Kampf v zadnem pripade nesmi byt zakazovan (sam jsem o koupi usiloval, ale marne) stejne tak jako jakakoli jina historicka kniha. Pokud jde o nove napsane a vydavane knihy, tak tam je kriteriem legality to, co jsem napsal v clanku: Stihana a zakazana by mela byt jen takova kniha, ktera navadi ci vyzyva k iniciaci nasili.
Zobrazování svastiky či srpu a kladiva, popírání holokaustu - by melo byt zcela legalni. Kriminalizace popirani holokaustu je mimoradne absurdni, stejne tak jako "zákon o zločinnosti minulého režimu". Jak muze byt zakonem konstatovani historickeho faktu ci moralni hodnoceni nejakeho rezimu ?? Svedci to o totalnim nepochopeni funkce statu ve spolecnosti.

     
Příspěvek ze dne: 19.02.2015 16:47:21     Reagovat
Autor: Libertas (@)
Nadpis: Re: Re:
Ale takových "deklamačních" zákonů je celá řada, viz Lex Masaryk, Lex Beneš (Masaryk se zasloužil o stát, Beneš se zasloužil o stát...), třeba v budoucnosti přijde v platnost Lex Havel, Lex Klaus nebo dokonce Lex Zeman.

Příspěvek ze dne: 18.02.2015 16:36:30     Reagovat
Autor: PW (PaladinW@seznam.cz)
Nadpis: Fakta
Když se vše zakazuje a překresluje, jak si má pak jedinec udělat svůj názor?


(c) Copyright 2000-2015 Lisarray Pty Ltd
Veškerá práva vyhrazena
Tento web používá redakční systém phpRS.