Hlavní strana  •  Objektivismus  •  Ayn Randová  •  Fórum  •  Knihy  •  Hledat  •  Odkazy

Diskuze
ke článku: Filozofie pro pravicovou politiku
(ze dne 11.01.2016, autor článku: Luboš Zálom)

Příspěvek ze dne: 26.01.2016 11:59:14     Reagovat
Autor: Paladin (@)
Nadpis: Pokrytectví
Osobně bych neřekl, že lidé jsou ve většině zaměření pevně vlevo. Spíš bych řekl, že sobectví je jim přirozeně bližší. Pokrytecky to ale nepřiznají, jak by se na ně přeci ostatní koukali.

Příspěvek ze dne: 26.01.2016 18:12:29     Reagovat
Autor: wisestar (qedstar@gmail.com)
Nadpis: Komentar
Dobry den, pekny clanok. U tej praktickej aplikacie ostava problem, ze len politici mozu nieco zmenit. Ak bezny clovek osobne potrebuje zmenit spolocnost, navod mu to nedava. Pricom ta cesta existuje. A je tiez pravda, ze osud spolocnosti byva urceny prave takymito jednotlivcami, nie oficialne muzmi v oblekoch a slabeho charakteru. Ale tych ludi, ktori urcuju osud spolocnosti, je len nemnoho, a je tazke sa medzi nich dostat. Preto by som chcel povedat pripadnym zaujemcom (ktorych bude podla mna malo), ze tzv. "virtuous ethics" (pomenovane jednym libertarianom) je tou pravou a jedinou cestou, ktora vedie k zmene.

Ked si vezmeme do uvahy fakt, ze mnoho ludi chodiacich po Zemi je tzv. "dedikovanych", tzn. rozhodnutych medzi zlom a dobrom, tak pre (dedikovaneho = ) dobreho cloveka z toho vyplyva, ze s tymito zlymi ludmi bude musiet zapasit, alebo byt menej dedikovany nez oni.

Ako z praxe vieme (mnou viac krat potvrdeny fakt), zli ludia byvaju niekdedy pre svoje zlo extremne nadseni. Preto mdli libertariani maju malu sancu proti nim uspiet v zapase.


(c) Copyright 2000-2015 Lisarray Pty Ltd
Veškerá práva vyhrazena
Tento web používá redakční systém phpRS.