Hlavní strana  •  Objektivismus  •  Ayn Randová  •  Fórum  •  Knihy  •  Hledat  •  Odkazy

Diskuze
ke článku: Útok na Světové obchodní centrum: šestnáct let poté
(ze dne 11.09.2017, autor článku: Luboš Zálom)

Příspěvek ze dne: 19.10.2017 20:35:22     Reagovat
Autor: Takerian (@)
Nadpis: Válka islámu?
Takže podle Vás by se měla vyhlásit válka islámu?

Většina muslimů jsou normální, slušní lidé, kteří však byli ke tomuto náboženství vychováni a jen tak od něj neupustí. Je to IMHO stejné, jako kdybychom chtěli po křesťanech vzdát se svého náboženství v době křižáckých výprav. Obecně je IMO špatné jak nutit tak i zakazovat lidem jakékoli vyznání. Jeví se mi v pořádku, že se bojuje pouze s radikálním islámem.

Umírnění muslimové žijící u nás podle mě postupně svoji víru ztrácí díky dobrému vzdělání a životu v moderní společnosti.

  
Příspěvek ze dne: 13.11.2017 20:22:01     Reagovat
Autor: Yossarian (otjaros@seznam.cz)
Nadpis: Re: Válka islámu?
Válka už je vyhlášena směrem k nám, o to se postaral už Prorok, povinností každého muslima je šíření jediné pravé víry všemi dostupnými prostředky.
Neexistuje výjimka, nepřipouští se pochybnosti,brány islámu jsou uzavřeny. Definice rozlišení umírněného a radikálního islámu není přípustná. Korán je jediný,dokonalý, neopakovatelný, neměnný, nemá počátek v čase.
Jak s tímhle vybavením chcete vést polemiku?
Teorie postupné ztráty víry vlivem vzdělání a jinakosti kulturního prostředí je jenom zamlžování reality.

     
Příspěvek ze dne: 25.11.2017 20:01:07     Reagovat
Autor: Takerian (@)
Nadpis: Re: Re: Válka islámu?
Ohledně Koránu - IMO si Korán každý může vykládat jak chce. Stejně i jako Bibli. Podle této logiky bychom museli vést válku i proti křesťanům.

"Teorie postupné ztráty víry vlivem vzdělání a jinakosti kulturního prostředí je jenom zamlžování reality."

No... To právě není teorie, ale ta realita, kterou můžeme vidět u českých muslimů.

PS: Už vůbec nechápu, že autorem textu je člen strany Svobodní. Čekal bych, že svobodný člověk si bude moc věřit v co chce, dokud nezasahuje do svobod druhých. A to je právě případ většiny muslimů...

        
Příspěvek ze dne: 25.11.2017 20:45:19     Reagovat
Autor: kinkor (@)
Nadpis: Re: Re: Re: Válka islámu?
Valka (tj. ozbrojeny uder, fyzicka sila) se nevede proti vire jako takove, ale proti tem, kdo ji dusledne prakticky uplatnuji (dzihad) a pachaji teroristicke utiky. A zejmena je treba provest ozbrojeny uder proti rezimum, ktere fanatickou indeologii vyzyvajjici k nasili, jakkoli podporuji a financuji.

Ano muslimove si muzou verit v jakekoli nesmysly chteji az do okamziku, kdy zacnou viru dusledne prakticky uplatnovat, podnecovat k nasili a pouzivat ho. Fundamentalisticke dzihadisticke Ideologie vyzyvajici k nasili JSOU konzistentnim dusledkem islamu. Neni treba cekat az se dalsi terorostocky utok stane. Je treba jednou provzdy vojensky rozdrtit rezimy,, ktere tyto ideologie toleruji, podporujia financuji.


        
Příspěvek ze dne: 26.11.2017 20:46:34     Reagovat
Autor: Yossarian (@)
Nadpis: Re: Re: Re: Válka islámu?
Výkladem Koránu je pověřena právní věda "fikh", s libovolným výkladem" každý jak chce" by muslim velmi rychle skončil jako kacíř .Mezi islámem a křesťanstvím je zásadní rozdíl v možnosti vývoje a sekularizace.
Brány islámu jsou tzv.uzavřeny, korán je definitivní, bohem zjevený,změny nepřípustné.Křesťanství si prošlo těžkou cestou od kruciát přes inkvizici až k současné toleranci a odluce od státu.Vidíte snad podobný posun u islámu za cca.1400 let jeho existence?
Jediným systematickým snažením v tomto směru byl jeden ze" šesti šípů" Mustafy Kemala v Turecku. Co z toho dnes zbývá?
O skutečném stavu víry českých muslimů si můžeme udělat přesný názor až v okamžiku, kdy budou svými souvěrci postaveni před povinnost volby, jinak jsou to jenom spekulace.


(c) Copyright 2000-2015 Lisarray Pty Ltd
Veškerá práva vyhrazena
Tento web používá redakční systém phpRS.