Hlavní strana  •  Objektivismus  •  Ayn Randová  •  Fórum  •  Knihy  •  Hledat  •  Odkazy

Diskuze
ke článku: Nejde jen o Hizbaláh
(ze dne 28.07.2006, autor článku: Jiří Kinkor)

Příspěvek ze dne: 04.10.2006 13:52:27
Autor: Honza (jan.sromota@seznam.cz)
Nadpis: Vzorem nám mohou být Australané.
Mslím, že autor článku pan J.Kinkor popsal situaci zcela spravně.

Pokud se západní politici nechtěji poucit z "Mnichova", budeme ho zrejmě muset znovu prožít. Dost možná, že se stejnými nebo i většími důsledky, protože islamofašismus je schopen obsáhnout větší část zeměkoule, společně s frustrovaným třetím světem, který stojí "před branami" západu.

Jisté je, že vše souvisí se vším. Měli bychom se i my vážně zamýšlet, čím jsme přispěli k této situaci. Příčiny jsou "hmatatelné": Pokles morálky, všeobecný relativismus a život motivovaný pouhou spotřebou.

Australané se brání: premiér John Howard a ministr financí Peter Costello.
Oba vrcholní představitelé se vyjádřili v TV k radikálnímu islámu naprosto jasně a příkladně: „Muslimům, kteří chtějí žít v Austrálii pod zákonem šarie, bude sděleno, aby opustili Austrálii, neboť to je stát sekulární.
Nebudou-li uznávat naše hodnoty, ale prosazovat svůj teokratický stát se zákonem šaría, potom pro ně Austrálie není ten správný stát. Říkáme islámským duchovním, že dva zákony u nás platit nebudou. Potom bude pro ně lepší odejít do země, kde zákon šaría praktikují. Všichni, kdo se nechtějí stát Australany a sdílet naše hodnoty, se mohou klidit. Zvyknout si musí muslimové, ne my! Nebudeme to už déle poslouchat, že se některému jedinci nebo nějaké kultuře ubližuje. Od útoku teroristů v Bali, při kterém zahynulo mnoho Australanů, je náš patriotismus silnější.
Nejsme proti imigraci, ani proti tomu, jestliže ně-kdo hledá lepší život v naši zemi, ale imigranti i domácí musí pochopit, že multikulturalismus vede k popření naší suverenity a národní identity.
Máme vlastní kulturu, vlastní jazyk i životní styl. Kdo chce žít v naší zemi, ať se učí anglicky. Vět-šina Australanů věří v Boha. Nejsme křesťanští pravicoví extrémisté, ale tento národ vytvořili křesťanští mužové a ženy na křesťanských zákla-dech. A je správné, že je to vidět také na školních zdech. Koho to uráží, ať si hledá jinou zemi, neboť Bůh je součástí naší kultury. Akceptujeme vaší víru a neptáme se proč. Očekáváme od vás, mus-limů, že budete akceptovat naší víru a žít s námi v pokoji.
Koho uráží náš „Jižní kříž“, ať si hledá jiné místo na planetě. Jsme spokojeni s naší kulturou, nemá-me důvod ji měnit a nestaráme se o to, jak to vy-padá v zemích, odkud jste přišli. Můžete si svou kulturu zachovat, ale nevnucujte ji druhým. To je naše země, náš životní styl a umožňujeme každé-mu mít na něm podíl, ale chcete-li si stěžovat,
naříkat a nadávat na naši vlajku a na naši křesťan-skou víru nebo náš způsob života, pak bych vám doporučil využít další přednosti australské svobo-dy: práva opustit Austrálii! Když se vám u nás nelíbí, pak jděte. Nebudeme vás nutit, abyste zů-stali, chcete-li ovšem zůstat, pak akceptujte zemi, která vás přijala“.
„Muslimové, kteří neuznávají naše hodnoty, mo-hou zemi opustit“, prohlásil i ministr školství Brendan Nelson.
(německý weblog Politisch inkorrect, 17.9.06)

Australané dál příkladem!
Australský premiér John Howard vyzval celý arab-ský svět k uznání práva Izraele na existenci. Sou-časně vyzval také Izrael k přijetí palestinského státu. K dosažení míru na Blízkém východě je zapotřebí obou stran.
„Arabský svět musí bezpodmínečně a bez výjimek uznat právo Izraele na život v míru a v bezpečných hranicích“, prohlásil Howard na konferenci o bez-pečnosti v australském hlavním městě.
„Arabský svět, včetně Sýrie, Hisb´alláhu, Hamásu i Íránu se musí vzdát myšlenky na zahnání Izraelců do moře“, pokračoval premiér. Odsoudil íránské úsilí získat nukleární zbraně a vyzval Írán k plnění rezoluce OSN 1696 z 31.7.2006.
„Austrálie je povinná hledat diplomatické řešení a OSN musí jednat rychle a rozhodně, chce-li si zachovat důvěryhodnost“, dodal australský premi-ér. Zprávu přinesl izraelský levicový deník Ha´arec.
(Israelnetz Nachrichten, 26.9.06)

Reakce na příspěvek
"Vzorem nám mohou být Australané."

Jméno (přezdívka):  
E-mail:  
Nadpis příspěvku:  

Opište slovo nahoře:

    

V rámci příspěvků nelze použít HTML tagy.

Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [odkaz]www.domeny.cz[/odkaz], [email]jmeno@domena.cz[/email]


(c) Copyright 2000-2015 Lisarray Pty Ltd
Veškerá práva vyhrazena
Tento web používá redakční systém phpRS.