Hlavní strana  •  Objektivismus  •  Ayn Randová  •  Fórum  •  Knihy  •  Hledat  •  Odkazy

Diskuze
ke článku: Imigrace jako zbraň proti západní kultuře
(ze dne 02.08.2015, autor článku: Luboš Zálom)

Příspěvek ze dne: 04.08.2015 14:10:24
Autor: Luboš Zálom (lubos.zalom@gmail.com)
Nadpis: Re:
Myslím že tady vůbec nemusí jít o nějaké obsazení muslimských zemí, protože válka proti islámu je úplně jiná, než válka proti nacismu nebo japonskému imperialismu. Islám je nadstátní a nadnárodní, a kromě intelektuálního a finančního zdroje tvořeného nějakým územím sám o sobě žádné hranice nemá, alespon do chvíle, kdy bude na územích, kde islám zvítězí, vyhlášen chalifát, který bude schopný uplatnovat nějakou politickou moc.
Ale stejně tak i ve 30. a 40. letech existovaly po celém světě pro-nacistické síly, které přinejmenším snily o tom, že v případě vítězství Německa ve válce bude možné jejich politiku uplatňovat i u nich doma. Pro naprostou porážku nacismu stačilo porazit Německo, nikoliv pronásledovat každého obdivovatele Hitlera kdekoliv na světě. Nacismus se prostě porážkou ocitl na periferii všeho dění, a mnozí ti, kteří Hitlera z nějakého důvodu obdivovali, svůj postoj přehodnotili (sice zůstali etatisté, ale byli nuceni zvolit jinou cestu).
Pro porážku islámu a jeho úplnou zdiskreditaci v očích obyčejných muslimů tedy stačí jen zbavit jeho zdroje bojeschopnosti. Zatím mají muslimové naopak pocit, že jim vše vychází a že nakonec budou vládnout všude - nemají vůbec žádný důvod si myslet, že by to mohlo být naopak.
Obsazení Iráku, pacifikace Afgánistánu je jenom ukázkou toho, co dělá Amerika špatně. A samozřejmě Sýrie je úplná tragédie.

Reakce na příspěvek
"Re: "

Jméno (přezdívka):  
E-mail:  
Nadpis příspěvku:  

Opište slovo nahoře:

    

V rámci příspěvků nelze použít HTML tagy.

Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [odkaz]www.domeny.cz[/odkaz], [email]jmeno@domena.cz[/email]


(c) Copyright 2000-2015 Lisarray Pty Ltd
Veškerá práva vyhrazena
Tento web používá redakční systém phpRS.