Hlavní strana  •  Objektivismus  •  Ayn Randová  •  Fórum  •  Knihy  •  Hledat  •  Odkazy
Volné fórum
Nové téma  |  Aktuální fórum  |  Zobrazit téma  |  Hledat  |  Přihlásit se Novější téma  |  Starší téma
 Galtuv institut
Autor: balda 
Datum:   31.8.2004 20:26

Vsiml jsem si noveho odkazu na "Galtuv institut". S podivem jsem zjistil, ze existuje jiz od brezna 2004. Ani ted vsak neni k disposici prilis mnoho informaci, spise jen obecne proklamace. Zajimalo by me predevsim, co se skryva za "nabidkou podpory" pro ty, kdoz maji zajem poznat "unikatni a prevratnou filozofii". (Btw. neodpustim si jednu vytku -- kdyz ctu "filozofie", tak mi naskakuje husi kuze... v rectine preci mame "sofos", nikoli "zofos". )
Pisu to sem, neb to muze zajimat i nekoho dalsiho, tak at nemusite kazdemu psat zvlast...
Diky.

Odpovědět na příspěvek

Re: Galtuv institut
Autor: kinkor 
Datum:   31.8.2004 21:03

Podporou se ma na mysli intelektualni podpora, zejmena moznost zapujceni originalni literatury vaznym zajemcum.

Jiří Kinkor

Odpovědět na příspěvek

Autor: Martin Sedláček 
Datum:   1.9.2004 14:04

Už asi deset let máme kromě filozofie i gymnázia a další. To bychom se mohli také divit proč píšeme Paříž a Londýn místo Paris a London. Prostě je to pro většinu lidí přirozenější psát tak jak mluví. Proto většinu přejatých slov píšeme česky. Já osobně velmi vítám každou snahu o zjednodušení zbytečně složitého a českého pravopisu.

Martin Sedláček

Odpovědět na příspěvek

Autor: Martin Sedláček 
Datum:   1.9.2004 14:06

Možná budeme za pár let mít i ObjektiviZmus - proč ne?

Martin Sedláček

Odpovědět na příspěvek

Autor: Palda 
Datum:   17.5.2014 13:39

Zajímalo by mně, jestli je Galtův institut ještě funkční, či se vše vytratilo pro nedostatek zájemců poznávat objektivismus? Snad není tak zle.

Člověk sám sobě bohem.

Odpovědět na příspěvek

Autor: kinkor 
Datum:   19.5.2014 18:33

Galtův institut neni funkcni, zanikl drive nez se stacil poradne rozjet. Vyzadoval by nekoho, kdo se muze full-time venovat organizacne-administrativnimi otazkami, a nikoho takoveho jsme nemeli. Bylo nas jen par lidi.

Jiří Kinkor

Odpovědět na příspěvek

Autor: Palda 
Datum:   19.5.2014 21:56

Děkuji za vyčerpávající odpověď.

Člověk sám sobě bohem.

Odpovědět na příspěvek
Seznam diskuzí  |  Reakce strukturovaně Novější téma  |  Starší téma

Seznam diskuzí  |  Nová registrace
 Přihlášení
 Uživatelské jméno:
 Heslo:
 Zapamatovat si přihlášení:

Zapomenuté heslo?
Vyplňte Váš e-mail nebo uživatelské jméno. Na e-mail přiřazený k Vašemu profilu bude zasláno nové heslo.

phorum.org

(c) Copyright 2000-2015 Lisarray Pty Ltd
Veškerá práva vyhrazena
Tento web používá redakční systém phpRS.