Hlavní strana  •  Objektivismus  •  Ayn Randová  •  Fórum  •  Knihy  •  Hledat  •  Odkazy
Volné fórum
Nové téma  |  Aktuální fórum  |  Zobrazit téma  |  Hledat  |  Přihlásit se Novější téma  |  Starší téma
 Ayn Rand - Mike Wallace Interview 1959 na YouTube.com
Autor: lubos 
Datum:   29.1.2007 00:06

http://www.youtube.com/watch?v=k-pHxlwFgOc
http://www.youtube.com/watch?v=7wsr768hdk4
http://www.youtube.com/watch?v=5poUSQ4L8pY

Odpovědět na příspěvek

Re: Ayn Rand - Mike Wallace Interview 1959 na YouTube.com
Autor: kinkor 
Datum:   29.1.2007 21:18

neporusuje nahodou youtube autorska prava, kdyz na svuj web dava ruzne buhvikde ziskane videozaznamy? vite o tom neco?

Jiří Kinkor

Odpovědět na příspěvek

Datum:   29.1.2007 22:56

Nemám tušení. Záleží na typu materiálu, který tam je vložený. Myslím, že jsou i nějaké výjimky z autorských práv, pokud jde o úryvek.. Například tam jsou tam krátké ukázky z dokumentu Sense of Life - je to proti právům? já nevím.... nejsem zběhlý v autorských právech. Každopádně odpovědnost je na provozovateli serveru - který sice těžko může kontrolovat, kdo tam co vkládá, ale samozřejmě musí zareagovat na majitele práv, pokud se proti vložení nějakého materiálu ohradí, a soubor smazat.. YouTube není žádný decentralizovaný systém, jako jsou různé P2P servery, jeho majitelem je tuším Google, ochrana práv by měla fungovat...
Jak je to u těchto konkrétních ukázek, nevím.

Odpovědět na příspěvek

Datum:   4.2.2007 12:42

tak očividně o porušení autorských práv jde, protože celý tento rozhovor, a i ten minulý s Donahuem, je na prodej na www.aynrandbookstore.com....

Odpovědět na příspěvek

Datum:   4.2.2007 13:48

ze to komercne nabizi ARB jsem vedel, a proto jsem shora tu otazku polozil ...
takze myslim ze radeji nase ctenare na youtube odkazovat nebudeme, poruseni autorskych prav rozhodne neschvalujeme

Jiří Kinkor

Odpovědět na příspěvek

Autor: rockis 
Datum:   7.2.2007 17:34

Než příspěvěk tu hledam pomoc. Pracuji, snažím se napsat úvahu o Objektivismu. Ale jsem v koncích. Načetla jsem hromadu dokumntů, knih. Ale nevím kde začít a přesne o čem mám uvažovat z pohledu objektivismu. Může mi někdo poradit?

Odpovědět na příspěvek

Datum:   7.2.2007 21:05

zajimave ze chcete napsat uvahu a nevite vlastne presne o cem nebo kde zacit, s tim vam opravdu asi sotva nekdo pomuze ...
mozna bych se vas pokusil nasmerovat, kdybyste formulovala svuj zamer tak, aby daval vetsi smysl

Jiří Kinkor

Odpovědět na příspěvek

Kikor - díky za odpověď
Autor: rockis 
Datum:   8.2.2007 09:03

Považuji to za tragické než za zajímavé. Zadání mé práce není nijak vyučujícím stanoveho - jedná se o vlastní úvaha vycházající z faktů a opřenou o literaturu na téma Objektivismus. Nic více nespecifikoval..
budu ješte chvíly ma tím uvažovat, ale jsem asi se přilis v uzce zaměřený člověk na oblast zdravotnictví a úvahy mam tak akorát o konci směny :o)
Děkuji za odpověd

Odpovědět na příspěvek

Autor: Grim 
Datum:   12.10.2007 18:13

no doufam ze vam to ze to porusuje copyright nevadi protoze je to "pravo" ktere nam dava stat aby, s cimz by urcite ayn nemohla souhlasit... jelikoz veskere patenty nici volny trh

Odpovědět na příspěvek

Autor: Fandango 
Datum:   18.12.2007 02:07

Co se týká publikace potenciálně ilegálních(ve smyslu porušení autorských práv) příspěvků:

Youtube(a všechny servery jsou pod kontrolou-v technickém, nikoli právním smyslu- organizací jako např. RIAA) a mám dojem, že tato kontrola jez načně "hustá", jelikož se na Youtube objevil trailer na film "Golden Compass" a ten už tam teď není, což je v pořádku
Jenže vzhledem k tomu, že právě tyto organizace(RIAA, MPAA,...) jsou schopny udělat cokoli aby vymýtily piráty(viz http://www.jeffreyneu.com/ip-news/mpaa-violates-gpl.html), bohužel, řekl bych, že morálka zůstává někde pozadu...opatření pouze obtěžují legální uživatele kopie nesmylnými upozorněními o možnosti produkce daného díla, proč není u některých DVD standardní! možnot je přeskočit?? Demence a arogance těchto organizací opravdu nezná mezí.
Musím se přiznat, že za okolností, za kterých fungují jistá práva ČR je mi opravdu zatěžko dodržovat všechny zákony, chytřejším jistě došlo, že narážím na tzv, OSu neboli "osu zla" :-) a její "právo" vynucovat peníze od každého, kdo si zakoupí datový nosič....

Odpovědět na příspěvek
Seznam diskuzí  |  Reakce strukturovaně Novější téma  |  Starší téma

Seznam diskuzí  |  Nová registrace
 Přihlášení
 Uživatelské jméno:
 Heslo:
 Zapamatovat si přihlášení:

Zapomenuté heslo?
Vyplňte Váš e-mail nebo uživatelské jméno. Na e-mail přiřazený k Vašemu profilu bude zasláno nové heslo.

phorum.org

(c) Copyright 2000-2015 Lisarray Pty Ltd
Veškerá práva vyhrazena
Tento web používá redakční systém phpRS.