Hlavní strana  •  Objektivismus  •  Ayn Randová  •  Fórum  •  Knihy  •  Hledat  •  Odkazy
Volné fórum
Nové téma  |  Aktuální fórum  |  Zobrazit téma  |  Hledat  |  Přihlásit se Novější téma  |  Starší téma
 příští prezidentské volby v USA
Autor: lubos 
Datum:   23.10.2007 22:50

nevím, jestli tady ještě někdo diskutuje, ale přesto: sledujete trochu americké prezidentské kandidáty pro příští volby? docela by mě zajímal názor zdejších čtenářů na kongresmana Rona Paula. mnohé jeho názory jsou velmi dobré (státní zásahy do ekonomiky, federální daně z příjmu, atd).

Odpovědět na příspěvek

Re: příští prezidentské volby v USA
Autor: Fandango 
Datum:   11.11.2007 04:48

VYpadá téměř jako ideální kandidát, tedy až na jeho tzv. "pro-life" ideologii:

The right of an innocent, unborn child to life is at the heart of the American ideals of liberty. My professional and legislative record demonstrates my strong commitment to this pro-life principle.

In 40 years of medical practice, I never once considered performing an abortion, nor did I ever find abortion necessary to save the life of a pregnant woman.

Odpovědět na příspěvek

Datum:   17.11.2007 20:24

ale tuším, že i v otázce potratů má Paul stanovisko, že se to nemá řešit na federální úrovni ale má to být věcí každého státu, jak si to zařídí. Takže by se patrně v téhle problematice neangažoval.

Odpovědět na příspěvek

Autor: kinkor 
Datum:   17.11.2007 20:41

nedavno jsem ho videl na webu v nejakem televiznim shotu, docela hezky se vyjadril k valce v iraku: we shoud declare the war and win it!

on ale bohuzel nepusobi razantne, sebevedome, a chybi mu jiste charisma, myslim ze zvlast v americe volici na charisma hodne daji, nakonec i ten katastrofalni Bush jakesi charisma ma a kdyz promluvi je zatim znat odhodlani, takze jakkoli ma Paul intelektualne navrch, nema sanci prodadit sve dobre myslenky

Jiří Kinkor

Odpovědět na příspěvek

Datum:   18.11.2007 14:52

já jsem měl možnost slyšet a vidět Rona Paula před dvěma lety na přednášce Liberálního institutu na téma vydání Misesova Lidského jednání, a právě naopak na mě působil poměrně charismaticky a sebevědomě. I když je otázkou, jaké charisma je potřeba k přesvědčování davů. Na druhou stranu, on nikdy nebyl, alespoň podle tho, co jsem četl, populistou, že by sliboval něco, co by pak neprosazoval, a při svém působení v Kongresu šel vždy za svými názory - nemění je tak, jako mnoho jiných. A přesto je opakovaně do Kongresu volen.
Mimochodem, v internetových anketách a hlasováních s přehledem vítězí.. (i když tam je asi hodně jiný druh lidí, než jaký pak bude rozhodovat u voleb..)

Odpovědět na příspěvek

Datum:   18.11.2007 14:58

(samozřejmě nečekám, že by Paul vyhrál, tak naivní nejsem...)

Odpovědět na příspěvek

Datum:   16.12.2007 12:22

http://www.blisty.cz/art/37776.html
<cite>
7. prosince se po celých Spojených státech tradičně konal takzvaný Caucus - mítinky na podporu prezidentských kandidátů pořádané v mnoha městech a městečcích po celých Spojených Státech. V tomto roce se pořadatelé spojili za pomoci internetu a uspořádali včerejší vůbec první celonárodní vyhlášení výsledků podpory jednotlivých prezidentských kandidátů Caucusy v historii. A ty jsou velice, velice překvapivé.

Za Republikány se největší podpory dostalo Ronu Paulovi - 50%
</cite>

Odpovědět na příspěvek

Autor: Fandango 
Datum:   18.12.2007 01:33

také jsem byl překvapen... :-)

Odpovědět na příspěvek
Seznam diskuzí  |  Reakce strukturovaně Novější téma  |  Starší téma

Seznam diskuzí  |  Nová registrace
 Přihlášení
 Uživatelské jméno:
 Heslo:
 Zapamatovat si přihlášení:

Zapomenuté heslo?
Vyplňte Váš e-mail nebo uživatelské jméno. Na e-mail přiřazený k Vašemu profilu bude zasláno nové heslo.

phorum.org

(c) Copyright 2000-2015 Lisarray Pty Ltd
Veškerá práva vyhrazena
Tento web používá redakční systém phpRS.