Hlavní strana  •  Objektivismus  •  Ayn Randová  •  Fórum  •  Knihy  •  Hledat  •  Odkazy
Atlas Shrugged
Nové téma  |  Aktuální fórum  |  Zobrazit téma  |  Hledat  |  Přihlásit se Novější téma  |  Starší téma
 Reklama AS
Autor: kinkor 
Datum:   24.7.2011 09:31

Oteviram diskusi k reklame. Kriteriem by mel byt pomer cena/vykon. Rozpocet na reklamu bude samozrejme omezeny, odhaduji radove desetitisice Kc. Ja za jednu zajimavou moznost povazuji ramecky ve vozech prazskeho metra. Mesicni kampan.
Viz http://www.rencar.cz/cz/transport/produkty/metro-vozy.html
Ceny jsou relativne prijatelne.

Urcite bychom meli vyuzit internet, ale napriklad banner reklama (obecne) podle lidi z Dokoran neni prilis ucinna.

Jiří Kinkor

Odpovědět na příspěvek
 
 Re: Reklama AS
Autor: Ondřej Pilný 
Datum:   26.7.2011 16:55

bannerová reklama smysl nemá.

- Google AdWords, resp. PPC (pay per click) reklama. Předpokládám, že o internetové reklamě příliš přehled nemáte, jednoduše tedy vysvětlím: u Googlu si můžete registrovat některá klíčová slova či slovní spojení, které se mohou zobrazit uživatelům, kteří je zadají do vyhledávače. Je tedy např. možné, aby se reklama na AS zobrazovala, pokud někdo zadá slovní spojení „finanční krize“. Platí se za jeden proklik, tedy pokud jeden člověk jednou klikne na daný link, odečte to danou částku, např. 10 kč.

- Reklama na facebooku má naprosto zásadní výhodu v tom, že na ní lze velice dobře cílit na zákazníky. Může se zde např. navolit, aby se reklama zobrazovala jen těm lidem, kteří mají v profilu například uvedenu osobu Ludwiga von Misese.

- Je možné použít nějakou formu Guerrilla marketingu - http://en.wikipedia.org/wiki/Guerrilla_marketing

- Dále reklama u některých pravicových think tanků by mohla být možná i zdarma.

Odpovědět na příspěvek
 
 Re: Reklama AS
Autor: qed 
Datum:   26.7.2011 23:04

No, ja by som napr. postupne zverejňoval úseky z reči Johna Galta na rôznych portáloch, kde pravidelne pôsobím. Vlastne preto hľadám ten slovenský preklad, ale keď názov knihy niekto preložil ako "Atlas pokrcil plecami", tak je otázne aká bude kvalita tohto prekladu.. tj. či si to radšej nepreložím sám.. nie je to až tak nekonečne dlhé - iba tri hodiny ako hovorené slovo po anglicky.

Odpovědět na příspěvek
 
 Re: Reklama AS
Autor: kinkor 
Datum:   27.7.2011 08:18

to se mi libi, hlavne tam pak ale nezapomnete davat link na ten cesky preklad, az bude hotov, o kvalite slovenskeho (krome toho nazvu) nic nevim ..

Jiří Kinkor

Odpovědět na příspěvek
 
 Re: Reklama AS
Autor: trestij 
Datum:   27.7.2011 12:27

Slovenský překlad je podle všeho co vím v pořádku. Momentálně čtu po večerech AS v originále a zatím jsem nenarazil na žádný nesoulad, spíš naopak považuji překlad za velmi povedený.

Ohledně názvu:
Na obalu paperback verze AS viz.: http://www.aynrandbookstore2.com/prodinfo.asp?number=AR91B je Atlas jak drží zěměkouli. Slovenskému překladu názvu AS jsem porozuměl tak, že jednoho dne řekl Atlas dost, pokrčil rameny a nechal zeměkouli spadnout. Obdoba stávky Johna Galta a ostatních v AS.

Za nejlepší název považuji Atlas Shrugged.

JT

Odpovědět na příspěvek
 
 Re: Reklama AS
Autor: kinkor 
Datum:   27.7.2011 12:54

Vyznamu nazvu knihy (podobenstvi o Atlasovi) jste porozumel spravne, nicmene ten doslovny slovensky preklad nazvu je (mirne receno) velmi nemotorny a neprakticky. Takze takovy v cestine urcite nechceme.

A nejlepsi nazev prece nemuze byt Atlas Shrugged, kdyz nam jde o cesky nazev.

Jiří Kinkor

Odpovědět na příspěvek
 
 Re: Reklama AS
Autor: trestij 
Datum:   27.7.2011 13:23

Máte pravdu, beru zpět. Je to nesmysl když jde o český název.

Odpovědět na příspěvek
 
 Re: Reklama AS
Autor: lubos 
Datum:   7.8.2011 14:19

Rámečky v metru by mohly být navrženy jako určitá reakce na současné ekonomické problémy, a slogan nebo upoutávka by měla říkat něco ve smyslu "Vidíte, jak se to kolem nás všechno hroutí? Tady tento román vám poví proč".

Co třeba dvouměšíční kampaň, kdy první měsíc budou v rámečcích jen nápisy "Kdo je John Galt?", a druhý měsíc se ten slogan rozvede v celou reklamu na román.

Bannery asi moc smysl nemají, ale efekt by mohla mít kontextová reklama Googlu a podobně fungující bannery na Facebooku.

Kromě toho bude potřeba zahltit média upoutávkami a recenzemi, získat pro to co nejvíc autorů, ať už nezávislých bloggerů, nebo profesionály. V ideálním případě nejen internet, ale i tištěná periodika.

Odpovědět na příspěvek
 
 Re: Reklama AS
Autor: Jonáš Jenšovský 
Datum:   25.7.2013 22:49

Zdravím...osobně by pro mě nebyl problém přeložit ,,This is John Galt speaking", pokud to jen trochu pujde, tak to ještě před oficiální českou verzí chci použít na škole jako text k překladu z bázovýho jazyka. V souvislosti s tim bych uvítal info o tom, jak je na tom českej překlad, protože nebudu moct použít něco, co by se mohlo ve stejné době objevit na trhu.

Ohledně toho facebooku - skupina ,,Who is John Galt" už existuje a citace Ayn Rand se začínaj pozvolna objevovat na dalších stránkách jako I fucking love science, Truth Theory nebo Truth is its own reward. Nebylo by od věci naklikat český alternativy. Na to si těch pár hodin najdu. A jinak je po netu spousta dobře vyvedenejch citací s obrázkama pro maily mezi lidma. Když už se posílaj všemožný prezentace nebo obrázky koček, proč občas neposlat něco konstruktivního?

JInak reklama jako forma otázek a odpovědí se mi jeví jako dobrej nápad.

,,Ptáte se každý den, co je špatně se světem? Tahle kniha vás k tomu dovede."

Odpovědět na příspěvek
 
 Re: Reklama AS
Autor: kinkor 
Datum:   28.7.2013 15:32

cesky preklad je nekde za polovinou, ja delam filozofickou korekci, prekladatel je jjste podstatne dale, ja nemam cas (ani to moc neumim) patrat zda existuje na facebooku nejaka ceska skupina priznivcu AR, kdyz neco objevite dejte to sem na forum

reklama "Ptáte se každý den, co je špatně se světem? Tahle kniha vás k tomu dovede." se mi celkem libi, navrhnu ji vydavateli, pokud bude mit zajem

jk

Jiří Kinkor

Odpovědět na příspěvek
Seznam diskuzí  |  Reakce strukturovaně Novější téma  |  Starší téma


Seznam diskuzí  |  Nová registrace
 Přihlášení
 Uživatelské jméno:
 Heslo:
 Zapamatovat si přihlášení:
   
 Zapomenuté heslo?
Vyplňte Váš e-mail nebo uživatelské jméno. Na e-mail přiřazený k Vašemu profilu bude zasláno nové heslo.

phorum.org

(c) Copyright 2000-2015 Lisarray Pty Ltd
Veškerá práva vyhrazena
Tento web používá redakční systém phpRS.