Hlavní strana  •  Objektivismus  •  Ayn Randová  •  Fórum  •  Knihy  •  Hledat  •  Odkazy
Atlas Shrugged
Nové téma  |  Aktuální fórum  |  Zobrazit téma  |  Hledat  |  Přihlásit se Novější téma  |  Starší téma
 Propagace AS na skolach - brainstorming
Autor: kinkor 
Datum:   31.7.2011 16:48

Stalo by za to udelat nejakou specialni kampan na vysokych skolach a pripadne gymnaziich? Nastenky, skolni weby? Pokud ano, jake upoutavky?

Prodat to do VŠ knihoven? Obavam se totiz, ze presvedcit studenty, aby si koupili tlustou knihu za mnohoset Kc nebude jednoduche, takze spise pujcovani v knihovnach. Pujcuji VŠ knihovny neco jineho nez skripta a knihy primo souvisejici se vyucovanymi predmety?
Jakou budou mit knihovny motivaci, aby to kupovaly?

Nebo to rovnou propagovat jako skvely darek pro kamarada/ku nebo blizkeho pribuzneho. Na obcasnem darku, kterym chce udelat radost blizkemu, clovek obvykle setri mene nez na stejne veci, pokud ji kupuje sobe.

Jiří Kinkor

Odpovědět na příspěvek
 
 Re: Propagace AS na skolach - brainstorming
Autor: lubos 
Datum:   7.8.2011 14:07

S nějakou organizovanou propagací na školách se asi moc nedá počítat, spíš to bude záležitost jednotlivců (at už profesorů nebo studentů), kteří budou chtít knihu přiblížit ostatním.
Bude možné přesvědčit nějaké školní knihovny, aby Atlas Shrugged zakoupily? Vzhledem k tomu, že Ayn Randová u nás není zatím příliš známá, a není to rozhodně žádná povinná četba, a navíc zdejší učitelé a profesoři jsou, obávám se, těmi posledními, kdo by vůbec o něco takového mohl mít zájem, tak myslím, že by to asi nevyšlo.
A i kdyby to školy zakoupily, tak nakonec to stejně budou muset být sami profesoři, kteří knihu svým studentům doporučí.

Odpovědět na příspěvek
 
 Re: Propagace AS na skolach - brainstorming
Autor: VaclavikV 
Datum:   11.12.2012 16:43

Kampań ne, ale vyvinout nějakou aktivitu za účelem dostáni knih AR do knihoven by za nějakou tu námahu stálo.
Zajděte se totiž podívat například na Zdroj v Městské knihovně Praha... zjistěte si, jak často se půjčuje a podívejte se v jakém je stavu - fyzickém myslím. Možná by stálo za to knihovně na ten záznam vypůjčování a stav knihy poukázat, a optat se, jestli by nezvážila pořízení více výtisků.

Všeobecně bych rekl, ze nějaké aktivní šíření povědomosti o knihách AR nemá valný význam (je to jako s tou krávou, která si ani zaboha nevezme nabídnutou medicínu, právě proto, že je nabídnutá), je třeba nechat lidi aby si mezi sebou o nich řekli. Ale je záhodno AR zmińovat při každé příležitosti, když se to hodí (nebát se uvést ji jako autoritu, i když u nás ještě žádnou není).

Václav Václavík

Odpovědět na příspěvek
 
 Re: Propagace AS na skolach - brainstorming
Autor: Jonáš Jenšovský 
Datum:   25.7.2013 22:13

Jájsem zatim Zdroj doporučil několika lidem a kamarádka je z něj absolutně nadšená...stejně jako mě jí otřásl vnímáním světa, takže si myslim, že ho šířit bude dále. Ona je sice klika v tom, že Objektivismus Ayn Randové od L. Peikoffa existuje v češtině (a momentálně mi spočívá vedle klávesnice rozečten an cca 60té stránce), takže je k dispozici odborný text, ale problémem je komplexnost té filosofie.

Snad nejlepší shrnutí jsem zachytil v rozhovru s Randovou pro Playboy, který je anglicky a největší problém je v tom, jak někomu tu filosofii krátce a přitom vydatně nastínit. Protože když řekněte, že jste racionální egoista, tak se na vás budou všichni koukat jako na parchanta. Jenže jakýkoli fragment vytržený z kontextu člověka spíš odradí. Sám se na Ayn odvolávám, když mám možnost, protože člověk sinavíc vyzkouší i samotnou argumentaci. Ale bude to cesta ještě na dlouho a problémem našeho národa je hlavně to, že spoustu věcí slyšet nechce...

Odpovědět na příspěvek
Seznam diskuzí  |  Reakce strukturovaně Novější téma  |  Starší téma


Seznam diskuzí  |  Nová registrace
 Přihlášení
 Uživatelské jméno:
 Heslo:
 Zapamatovat si přihlášení:
   
 Zapomenuté heslo?
Vyplňte Váš e-mail nebo uživatelské jméno. Na e-mail přiřazený k Vašemu profilu bude zasláno nové heslo.

phorum.org

(c) Copyright 2000-2015 Lisarray Pty Ltd
Veškerá práva vyhrazena
Tento web používá redakční systém phpRS.