Hlavní strana  •  Objektivismus  •  Ayn Randová  •  Fórum  •  Knihy  •  Hledat  •  Odkazy

    Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 51 nalezených)    

|0-15|15-30|30-45|45-60|

Atlas Shrugged v češtině možná už na vánoce 2013
(Jiří Kinkor, Aktuality, 19.06.2012)
Cesta do hlubin študákovy levičácké duše
(Luboš Zálom, Aktuality, 31.03.2012)
Chtějí vysoké školství finančně zajištěné - ovšem pouze z kapes těch druhých.
The Ayn Rand Institute Campus
(Jiří Kinkor, Aktuality, 11.01.2012)
The Ayn Rand Institute otevírá novou cestu k šíření idejí objektivismu.
Atlas Shrugged fórum
(Jiří Kinkor, Aktuality, 26.07.2011)
Otevřeli jsme Atlas Shrugged fórum.
Atlas Shrugged konečně v češtině
(Jiří Kinkor, Aktuality, 20.07.2011)

Klíčový román Ayn Randové Atlas Shrugged bude vydán v češtině. Rozsáhlého projektu se ujalo nakladatelství Dokořán. Podle předběžného odhadu půjde kniha do distribuce nejdříve koncem roku 2012.

Věci veřejné a důsledky neideologické politiky
(Luboš Zálom, Aktuality, 14.05.2011)
Pochopení, proč máme žít jako egoisté, kteří odmítají obětovat sebe druhým i druhé sobě, je naprosto klíčovým požadavkem, má-li se v politice někdy v budoucnu něco změnit k lepšímu. Do té doby budeme jen svědky pestré přehlídky jedné neideologické strany za druhou.
Se mnou nepočítejte!
(Luboš Zálom, Aktuality, 19.02.2011)
Jestliže se domníváte, že stát má mít velmi omezené funkce, jestliže se vám nelíbí zákazy žárovek a podobné iracionální projevy státních zásahů, a jestliže se domníváte, že postupně spějeme ke stále tužšímu socialismu, zvažte, zda nevyjádřit svůj nesouhlas bojkotem akce, která tuto cestu k socialismu ilustruje a která jí slouží. Nejsme ovce, abychom se nechali sčítat, a stát není naším pastýřem.
Sociologové stále lžou o extrémní pravici
(Luboš Zálom, Aktuality, 08.01.2011)
Společenský systém, který by měl fungovat podle pravicových myšlenek dovedených do extrému by byl systémem bez daní, bez cel, bez centrální banky, ale i bez jakýchkoliv sociálních dávek, bez státního školství, nebo bez státem dotovaných průmyslových odvětví. Byl by to systém, jenž by v úplnosti respektoval integritu jedince a jeho naprostou nepodřízenost jakémukoliv kolektivu. Sociologové z agentury STEM však extrémní pravici přisuzují naprosto opačná témata.
Politika jako souboj idejí, aneb co zbylo z české pravice
(Luboš Zálom, Aktuality, 16.05.2010)
Letošní volby jsou, nedá se nic dělat, pro pravici už dávno prohrané. Souboj mezi pravicí a levicí se bude muset odehrát znovu a jinde, nikoliv na poli parlamentní politiky. Skutečná pravice se musí znovu zformovat mimo parlament a získat si příznivce postupným šířením skutečných názorů a myšlenek, skutečnou ideologií.
Svoboda 20 let poté, aneb cesta tam a zase zpátky
(Luboš Zálom, Aktuality, 05.12.2009)
V roce 1989 nezazněla žádná morální obhajoba kapitalismu, a morální odsudek socialismu se omezil jen na odmítnutí cenzury a totalitního způsobu vlády. To je jedním z důvodů, proč se dnes svobodě vzdalujeme.
Antidiskriminační zákon - ODS ve službách kolektivismu
(Luboš Zálom, Aktuality, 30.08.2009)
Jen málokdo si uvědomuje, jak pojem diskriminace chápat, a jaké důsledky plynou ze snahy ji zákonem omezovat a regulovat. Jen málokdo vidí rozdíl mezi svobodou jednotlivce a egalitářstvím, politikou rovnosti.
Čajová demonstrace v Charlotte
(John Lewis, Aktuality, 02.05.2009)
Pohlédněte na sebe znovu. Vidíte ve své tváři a ve tváři osoby vedle vás jen jednoho z mnoha otroků bez morální úrovně, bez práv a svobod, který je od narození zavázán pouze sloužit? Anebo vidíte svéprávnou bytost, která má právo žít sama pro sebe?
Protikuřácký paternalismus: rakovina americké svobody
(Don Watkins, Aktuality, 03.04.2009)
Skutečnost, že si někteří lidé kouřením přivodí předčasnou smrt, není žádným ospravedlněním zákazu kouření, stejně jako nemůže být výskyt alkoholismu  důvodem pro zákaz vychutnat si u večeře sklenku vína.
Mesiáš v Bílém domě
(Luboš Zálom, Aktuality, 28.12.2008)
Důvěra Američanů v individualismus a svobodu, tedy v to, co stálo u vzniku Spojených států, je dlouhá léta podrývána dlouhým zástupem kritiků - od věhlasných profesorů na vysokých školách až k hollywoodským tvůrcům. Produktem takového intelektuálního působení jsou lidé, kteří věří v dobro sebeobětování, odsuzují jakýkoliv bez omluvy projevovaný sebezájem, dívají se skrz prsty na údajně nelidské a vykořisťující síly volného trhu, a jsou ochotni kdykoliv vyjádřit politování a stud nad tím, že jejich země byla založena na "genocidě indiánských obyvatel". Produktem takového intelektuálního a kulturního působení je Barrack Obama usazený v Oválné pracovně.
Mají umělci právo na dotace?
(Luboš Zálom, Aktuality, 29.05.2008)
Je jedno, zda zvítězí umělci nebo radní Richter, když budou stále občané nuceni platit to, na čem jim nezáleží a na co by dobrovolně nepřispívali. Je smutné, že se nenajde nikdo, kdo by umělcům veřejně a důrazně sdělil, že nemají právo uchvátit státním násilím naše peníze, a vysvětlil jim, že jejich postoj je hanebným a nepřijatelným parazitizmem.

|0-15|15-30|30-45|45-60|


(c) Copyright 2000-2015 Lisarray Pty Ltd
Veškerá práva vyhrazena
Tento web používá redakční systém phpRS.