Hlavní strana  •  Objektivismus  •  Ayn Randová  •  Fórum  •  Knihy  •  Hledat  •  Odkazy

    Počet zobrazených článků: 11 (z celkem 41 nalezených)    

|0-15|15-30|30-45|

Oslavujme nerovnost příjmů
(Alex Epstein, Hospodářství, 14.10.2007)
Demokratičtí a republikánští kandidáti na prezidenta spolu diskutují téměř na jakékoliv téma – ale takřka všichni se shodnou na jedné věci: Amerika čelí krizi „nerovnosti příjmů.“
V čem jsme se z Enronu nepoučili – po čtyřech letech
(Alex Epstein, Hospodářství, 12.01.2006)
Před čtyřmi lety vyhlásila bankrot firma Enron – společnost, která byla sedmá na žebříčku Fortune 500 – a dokončila tak pád, který šokoval Ameriku.
Potřebujeme zákoník práce?
(Martin Sedláček, Hospodářství, 10.11.2005)
Zákoník práce, jehož novela se v současnosti projednává ve sněmovně, je nejen nepotřebný a zbytečný, ale předně je zákonem, který hrubým způsobem pošlapává práva všech občanů – jak zaměstnanců, tak zaměstnavatelů.
Obětujte svoje práva, aby se „smazaly regionální rozdíly v nezaměstnanosti“!
(Vavřinec Kryzánek, Hospodářství, 20.10.2005)
V srpnu prošel prvním čtením v Poslanecké sněmovně zákon o vyvlastnění. Jaké jsou údajné cíle socialistů – ať jsou z jakékoliv politické strany – kteří takový zákon navrhli a nechali projít?
Presumpce viny
(Alex Epstein, Hospodářství, 15.09.2005)
Nespravedlnost a ničivý efekt zákona Sarbanes-Oxley.
Podnikatelé šedé ekonomiky
(Martin Sedláček, Hospodářství, 17.11.2003)
Jaký je morální statut podnikatelů šedé ekonomiky? Je to, co provádějí, dobré či zlé? Měl by člověk vést tuto partyzánskou válku se státem nebo se chovat v souladu s jeho zákony? Bezesporu se jedná o otázky etiky a práva.

Vágní a vnitřně rozporné pocity („Je to asi špatně, ale potřebuji peníze.“) nebo poukázání na to, že ostatní to dělají taky, nemohou být pro intelektuálně poctivého člověka odpovědí. Chcete-li správné odpovědi podložené rozumem, čtěte dál!

Otevřený dopis ředitelům firem: Braňte svou ziskovou motivaci, nebo zahynete.
(Alex Epstein, Hospodářství, 20.09.2002)
Američtí businessmani ničí sami sebe svou smířlivostí vůči svým nepřátelům.
Co ničí trh s cennými papíry? Státní regulace.
(Yaron Brook, Alex Epstein, Hospodářství, 20.08.2002)
Navzdory jednohlasným slibům politiků, že si „došlápnou na business“, schválí nové účetní regulace, uvalí na nejvyšší vedení firem „větší odpovědnost“, vytvoří „nezávislé“ dohledy nad společnostmi, které by měly držet na uzdě „nakažlivou chamtivost“ businessmanů, se trh dosud řádně nevzpamatoval a naopak se propadá stále hlouběji.
„Antimonopolní“ zákony jsou zlem
(Jiří Kinkor, Hospodářství, 11.02.2002)
Nejnovější tažení proti firmě Microsoft, tentokrát vedené internetovým a mediálním producentem AOL Time Warner (a jeho dceřinou společností Netscape), je dalším pokračováním stále nekončící série útoků na samou podstatu podnikání, stále nekončícího trestání úspěchu.
Obětujte se, společnost musí pobízet!
(Jiří Kinkor, Hospodářství, 29.11.2001)
Jako politický filozof tvrdím, že zmíněné cíle investičních pobídek, tj. snížení nezaměstnanosti, zvýšení ekonomického růstu a zvýšení „konkurenceschopnosti ekonomiky“ jsou naprosto nesmyslné, iracionální a jejich sledování státem je nemorální, je zlem
IMF a WB - instituce mezinárodního sebeobětování
(Jiří Kinkor, Hospodářství, 30.09.2000)
Koncem září 2000 se v Praze uskutečnilo výroční zasedání Mezinárodního měnového fondu (IMF) a Světové banky (WB). Od politiků a mnoha ekonomů jsme mnohokrát slyšeli a jistě uslyšíme, jak velkým oceněním úspěchů naší transformace je skutečnost, že Praha hostila prestižní setkání světových finančních představitelů, jak prospěšné je působení těchto institucí a jak významné jsou jejich zásluhy o celosvětový ekonomický rozvoj.

|0-15|15-30|30-45|


(c) Copyright 2000-2015 Lisarray Pty Ltd
Veškerá práva vyhrazena
Tento web používá redakční systém phpRS.