Hlavní strana  •  Objektivismus  •  Ayn Randová  •  Fórum  •  Knihy  •  Hledat  •  Odkazy

    Počet zobrazených článků: 12 (z celkem 12 nalezených)    

Obětujete vzdělání svých dětí ve jménu egalitářství?
(Luboš Zálom, "Solidarita", 07.03.2016)

Školství, v němž stát hraje monopolní roli, se snaží co nejdříve paralyzovat nezávislé myšlení a učinit z rozvíjejícího se jednotlivce poslušného člena stáda.

Článek je z archívu, původně byl publikován 5. 11. 2011

Bill Gates a vy II
(Daniel Martínek, "Solidarita", 18.08.2014)
Proč by, proboha, mělo být sebeobětování mravné?
Laissez Faire kapitalismus a "sociání cítění"
(Luboš Zálom, "Solidarita", 14.07.2013)
Čím svobodnější systém, tím bohatší mají ti, jejichž produktivita je výrazně podprůměrná, možnost uplatnění a výdělku. A čím svobodnější systém, tím výraznější je míra benevolence mezi lidmi - nebudou se cítit vzájemně svázáni nezvolenými a násilím vnucenými závazky.
Jak sociální stát ničí solidaritu, aneb člověk člověku vlkem
(Luboš Zálom, "Solidarita", 03.11.2012)
Solidarita je něco naprosto odlišného, než jak ji vykládají kolektivisté, kteří pravý význam tohoto pojmu už dávno zničili. Solidarita je totiž vyjádření potřeby darujícího, nikoliv soustavného nároku kladoucího na všechny ostatní lidi nezvolený závazek, jemuž se nelze vyhnout
Hrací automaty a sociální dávky
(Jiří Kinkor, "Solidarita", 29.11.2011)
Litvínovští soudruzi přišli s něčím originálním. Důvodem pro tamní zákaz heren je to, aby se ke hraní nezneužívaly sociální dávky.
Pochod proti hladu, aneb jak altruisté podporují chudobu Afriky
(Luboš Zálom, "Solidarita", 26.06.2011)
Zatímco některé takovéto charitativní happeningy mohou mít smysl a nemusí znamenat v zásadě nic špatného, pochod proti hladu patří bezpochyby do množiny těch, které směřují rovnou do pekla.
Haiti a zoufalá angažovanost celebrit
(Luboš Zálom, "Solidarita", 13.02.2010)
Celebrity samotnou produkci bohatství na jednom koncertu očerňují a obviňují ji z ničení planety - aby pak příště na jiném koncertě jménem obětí zemětřesení na toto bohatství vyjádřili morální nárok.
Nesmyslná stávka učitelů
(Jiří Kinkor, "Solidarita", 01.12.2007)
Nadcházející stávka učitelů je nesmyslná. Socialistické myšlení vede učitele k mylnému závěru, že problémem je nedostatek peněz ve školství.
Do penze dle státního diktátu
(Jiří Kinkor, "Solidarita", 06.01.2005)
Státní penzijní systém by se neměl „reformovat“. Měl by být postupně úplně odstraněn, protože je od počátku nemravný. Vychází z mylného předpokladu, že každý člověk odpovídá za život ostatních.
Jak mohou altruisté reformovat veřejné finance?
(Jiří Kinkor, "Solidarita", 17.11.2003)
V níže uvedeném dialogu hovoří autor (A) se socialistou (S) a ekonomem (E) o reformě veřejných financí. Samozřejmě, že ekonom může být (a v drtivé většině případů dnes je) zároveň i socialistou, nicméně rozlišení na S a E je vhodné pro oddělení specificky ekonomických argumentů od obecnějších morálních a politicko-filozofických argumentů.
Přídavky pro státní děti
(Jiří Kinkor, "Solidarita", 16.02.2002)
Socialisté pod vedením pana Špidly prosadili, že stát bude napříště vyplácet přídavky na každé dítě nezávisle na příjmech či majetku jeho rodičů. Opoziční "pravicoví" poslanci se bouří, protože podle nich by přídavky neměli pobírat bohatí, ale jen chudí. Svůj majetek tedy máme obětovat, ale jen chudým.
"Sociální politika" státu vs. individuální práva člověka
(Jiří Kinkor, "Solidarita", 18.02.2000)
Představte si, že vám někdo drží u hlavy pistoli a požaduje peníze. Myslím, že v takovém případě je pro vás celkem bezvýznamné, o jaký druh pistole se jedná a jakou má ráži. Nezajímá vás, zda útočníkem je usměvavý blonďák nebo zamračený brunet. Jste nevinen, a jde vám především o to, že na vás někdo páchá násilí, ačkoli jste k němu nezavdal sebemenší příčinu.


(c) Copyright 2000-2015 Lisarray Pty Ltd
Veškerá práva vyhrazena
Tento web používá redakční systém phpRS.