Hlavní strana  •  Objektivismus  •  Ayn Randová  •  Fórum  •  Knihy  •  Hledat  •  Odkazy

    Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 16 nalezených)    

|0-15|15-30|

Čeká nás skutečně zákaz uhlí?
(Luboš Zálom, Environmentalismus, 07.12.2019)
Ideálem by měla být co nejvíce deregulovaná a tedy svobodná energetika; současné snahy násilně zbavit hospodářství vyspělých zemí efektivního zdroje energie, tedy fosilních paliv, jsou oproti tomu jen dalším projevem centrálního plánování - přístupu, kterého jsme se před třiceti lety zbavili.
Doučování pro klimatické záškoláky
(Luboš Zálom, Environmentalismus, 01.09.2019)
Buďme hrdí na to, že jsme schopni planetu Zemi využívat a dejme to klimatickým aktivistům a záškolákům patřičně najevo. Přestaňme se stydět a omlouvat za to, že sledujeme svůj vlastní zájem. Začněme přemýšlet. Máme totiž jen dvě možnosti: buď využívat planetu Zemi ke svému prospěchu, nebo zemřít.
Žije lidstvo na ekologický dluh?
(Luboš Zálom, Environmentalismus, 05.08.2019)
Ve skutečnosti však neexistuje nic jako "příděl surovin". Člověk suroviny vytváří svým rozumem a svoji tvořivou činností.
Blackout: svátek environmentalistů
(Luboš Zálom, Environmentalismus, 31.10.2017)

A buďme rádi, že i po takovém blackoutu, jaký mnohé z nás potkal o víkendu, se můžeme zase vrátit zpět do 21. století. Zeleným dogmatikům a šíleným nepřátelům rozumu navzdory!

Žije lidstvo na ekologický dluh?
(Luboš Zálom, Environmentalismus, 08.08.2017)
Člověk suroviny vytváří svým rozumem a svoji tvořivou činností. Neexistuje žádný předem určený balík surovin, s kterými lidstvo musí vystačit po celou dobu své existence.
Den Země: Den nenávisti vůči lidstvu
(Luboš Zálom, Environmentalismus, 26.04.2017)
Jako lidstvo totiž máme pouze dvě možnosti: využívat planetu Zemi, nebo zemřít.
Jak studenti zachránili Karlštejn
(Luboš Zálom, Environmentalismus, 29.03.2013)
Až jednoho dne bude už příliš pozdě - pokud nezačnou včas přemýšlet, což je bohužel schopnost, kterou se ve škole nikdy nenaučí.
Protesty proti těžbě břidlicových plynů jsou útokem proti rozumu
(Luboš Zálom, Environmentalismus, 09.03.2013)
Jejich nenávist proti všemu technickému a efektivnímu je zároveň nenávistí proti jakémukoliv uspokojení našich potřeb a v konečné instanci pak nenávistí proti životu.
Čím větší ekologická stopa, tím lépe
(Luboš Zálom, Environmentalismus, 27.05.2012)
Jestliže nahlížíme na problematiku existence a tvorby zdrojů správně, je pak ekologická stopa něčím veskrze pozitivním - popisuje otisk lidského rozumu v přírodě.
Bez svobody není zdrojů
(Luboš Zálom, Environmentalismus, 10.04.2011)
Svoboda je hlavním předpokladem pro to, aby lidstvo jednou bylo schopné, až to bude skutečně potřeba, ropu a jiné suroviny nahradit. Zatím však svobody ubývá. A není tedy divu, že pomalu ale jistě ubývá i zdrojů.
Ropák roku, aneb kdo nejvíc škodí
(Luboš Zálom, Environmentalismus, 21.05.2009)
Ekologistům totiž nejde o životní prostředí v zájmu člověka. Jestliže ekologisté volají po návratu k přírodě, nepřejí si, aby se člověk z přírody těšil a měl z ní jakýkoliv prospěch. Jejich ideálem je panenská příroda s člověkem jako divokým zvířetem, bojujícím o holý život.
Pohled na globální oteplování a klimatické změny: Pravdy a mýty o oxidu uhličitém, vědeckém konsensu a klimatických modelech
(William Happer, Environmentalismus, 09.05.2009)
Jsem přesvědčen, že zvýšení CO2 není důvodem k poplachu a bude prospěšné pro lidstvo. Předpovídám, že budoucí historici budou zpětně pohlížet na toto období asi tak, jako my dnes pohlížíme na období těsně před schválením 18. dodatku Ústavy Spojených států, který zakazuje „výrobu, prodej a přepravu alkoholických nápojů“.
Strašidlo ekologické stopy
(Luboš Zálom, Environmentalismus, 02.07.2008)
Schopnost lidí produkovat se odvíjí od rozumu - a protože člověk je schopný poznávat neomezeně a znalosti sdílet ve společnosti, je i maximální množství produkce lidmi obydlené planety neomezené. Žádná „ekologická stopa“ není tak velká, aby přesáhla lidskou schopnost tvořit.
Skutečný smysl Hodiny pro Zemi
(Keith Lockitch, Environmentalismus, 26.04.2008)
Světla našich měst a architektonických skvostů představují symboly toho, co lidé dokázali, čeho lidstvo dosáhlo během své cesty z jeskyní k mrakodrapům. Hodina pro Zemi představuje znepokojující podívanou na lidi, kteří oslavují, že tato světla zhasla.
Příroda bez člověka?
(Jiří Kinkor, Environmentalismus, 16.03.2001)
Lidstvo stojí tváří v tvář vážnému nebezpečí“, říká dr. Michael Berliner z The Ayn Rand Institute, „nebezpečí nepochází z kyselých dešťů, globálního oteplování, smogu nebo kácení deštných pralesů, jak se nás ekologové snaží přesvědčit. Hrozbou pro lidstvo je ekologie.“

|0-15|15-30|


(c) Copyright 2000-2015 Lisarray Pty Ltd
Veškerá práva vyhrazena
Tento web používá redakční systém phpRS.