Hlavní strana  •  Objektivismus  •  Ayn Randová  •  Fórum  •  Knihy  •  Hledat  •  Odkazy

    Počet zobrazených článků: 13 (z celkem 13 nalezených)    

Turecko na cestě k novému osmanskému chalífátu
(Luboš Zálom, Zahraniční politika, 21.04.2017)

Jestliže lze Turecko pokládat za nově se etablujícího islamistického hegemona, západní země vůči němu projevují stejnou míru ustrašenosti, díky které se dříve staly tak silnými zeměmi Írán a Saúdská Arábie, v jejichž režii se dnes odehrává kulturní i násilný džihád islámských fanatiků vůči Západu.

Sankcemi ukazuje Západ svoji slabost
(Luboš Zálom, Zahraniční politika, 21.08.2014)
Sankce se jeví jen jako samoúčelné a pokrytecké gesto, jež má budit dojem, že to, co lze nazvat západním velmocenským uskupením, je stále silné a těší se mezinárodní autoritě.
Čína zaslouží izolaci, nikoli olympiádu
(Jiří Kinkor, Zahraniční politika, 17.03.2008)

Článek je z archívu, původně byl publikován 16. 7. 2001

S čínskou společností to není zas až tak špatné a morální otázky rozhodně nejsou prvořadé. To je podstata sdělení, které Mezinárodní olympijský výbor předává čínské komunistické diktatuře a celému světu svým nedávným rozhodnutím, že Olympijské hry 2008 bude hostit Peking.
Jak skutečně podporovat naše vojáky
(Alex Epstein, Zahraniční politika, 08.03.2007)
Ať už je pohled levice a konzervativců na Bushův požadavek další vlny dvaceti tisíc vojáků pro Irák jakýkoliv, oba tábory stále nepřestávají prohlašovat, že naše vojáky podporují.
Neúspěšná americká válka v Afgánistánu
(Elan Journo, Zahraniční politika, 08.08.2006)
Jak je možné, že čtyři roky poté, co válka začala, Taliban a Al Kajda znovu ohrožují americké zájmy – zvláště když americká vojenská síla nebyla přemožena?
Nejde jen o Hizbaláh
(Jiří Kinkor, Zahraniční politika, 28.07.2006)
Na Blízkém východě nejde jen o terorismus, o Hizbaláh či Hamás. Jde o sebezáchovný boj sekularizované západní kultury proti expanzivnímu středověkému světu islámské víry.
Jednání se Severní Koreou jen podporuje její agresivitu
(Elan Journo, Zahraniční politika, 26.07.2006)
Severní Korea se stala vážnou hrozbou právě proto, že jsme si ji po celá léta usmiřovali dodávkami ropy, potravin a peněz.
Ústup Izraele posiluje palestinské teroristy
(Vavřinec Kryzánek, Zahraniční politika, 15.08.2005)
Plánovaný odsun židovských osadníků z pásma Gazy v průběhu tohoto týdne je nesmyslným krokem, který povede k dalším útokům na Izrael.
Zradíme skutečné bojovníky za svobodu?
(Elan Journo, Zahraniční politika, 31.05.2005)
Je neomluvitelná nespravedlnost, že Amerika podporuje svrchovaný stát Palestinců, ale vyhýbá se uznání požadavku na nezávislost Taiwanu.
I oni nás nenávidí
(Peter Schwartz, Zahraniční politika, 20.04.2003)
Odpor těch, kdo protestují „proti válce“, není namířen proti válce, a dokonce ani proti válce s Irákem– ale proti Americe a její filozofii individualismu.
Válka a morálka
(Peter Schwartz, Zahraniční politika, 20.02.2003)
Bushova politika vůči Husajnovi je odsouzena k nezdaru, protože odmítá hodnotit konflikt s Irákem z morálního hlediska.
NATO není armádou spásy
(Jiří Kinkor, Zahraniční politika, 16.11.2002)
NATO stále více upadá do bezzásadové a bezzubé rozbředlosti, stejně jako americká zahraniční politika, o ostudné zahraniční politice evropských spojenců ani nemluvě. NATO se i nadále bude vnitřně rozkládat jak díky nepřekonatelným a stále se zvětšujícím trhlinám a rozporům v přístupech USA a Evropy, tak zejména díky altruistické morální hnilobě ničící naší civilizaci. NATO může být v budoucnu zase pevnou hrází svobody, ale jen tehdy, pokud lidé přijmou filozofii rozumu a odmítnou morálku sebeobětování.
Izrael má morální právo na existenci
(Yaron Brook, Peter Schwartz, Zahraniční politika, 20.06.2002)
Rostoucí tlak na Izrael, aby vyjednával s Arafatem je důsledkem bezzásadové mentality, zaměřené pouze na bezprostřední přítomnost. Podrobení se vydírání - ničím jiným volání po dohodě „území za mír“ totiž není - je hluboce nemorální a nepraktické. V jiné verzi onoho „území za mír“ byl v roce 1938 učiněn nacistickému Německu ústupek, jež mu dovolil zabrat části území Československa jakožto „domoviny“ árijského lidu; výsledkem bylo povzbuzení Hitlera k zahájení světové války.


(c) Copyright 2000-2015 Lisarray Pty Ltd
Veškerá práva vyhrazena
Tento web používá redakční systém phpRS.