Hlavní strana  •  Objektivismus  •  Ayn Randová  •  Fórum  •  Knihy  •  Hledat  •  Odkazy

    Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 32 nalezených)    

|0-15|15-30|30-45|

Volby jako rituál kolektivismu
(Luboš Zálom, Ostatní, 18.05.2013)
Abychom se mohli vymanit z okovů pečovatelského státu, musíme nejprve svést vítěznou bitvu s jeho filozofickým základem, tedy s kolektivismem.
Nechci být sčítancem
(Jiří Kinkor, Ostatní, 07.03.2011)

Článek je z archívu, původně byl publikován 16.2. 2001

Za několik dnů zaklepou na naše dveře nezvaní hosté. Jejich nestoudné vymáhání ryze soukromých informací od jednotlivců v rámci „sčítání lidu, domů a bytů“ má být v zájmu „veřejného prospěchu“. Stát prý potřebuje „sledovat vývoj lidské společnosti ve všech souvislostech a výsledky využít k dalšímu rozvoji společnosti i ekonomiky“, říká důvodová zpráva k příslušnému zákonu.
Takže extrémní znamená zlý?
(Daniel Martínek, Ostatní, 04.09.2009)
Pojem „extrémní pravice“ je nesmyslný a nesmíme ho přecházet. Kohokoli, kdo jej užívá, je třeba zastavit a zásadně odmítnout celé tvrzení, v němž se tento ničivý antipojem vyskytuje.
Who is John Galt?
(Jiří Kinkor, Ostatní, 21.02.2009)
Na 7. kilometru dálnice D1 je billboard s nápisem Who is John Galt?
Vychovávat děti není povinností vůči společnosti
(Luboš Zálom, Ostatní, 05.09.2008)

Roman Joch ve svém článku tvrdí, že pár, který se rozhodne nemít děti, činí něco nesprávného - dopouští se „civilizační velezrady“. Z jeho pojetí vyplývá, že děti bychom měli přivádět na svět primárně ne proto, že v tom spatřujeme hodnotu pro nás samé, ale spíše proto, aby se naše civilizace rozvíjela a vzkvétala.

Přitažlivost Ayn Randové
(Onkar Ghate, Ostatní, 27.11.2007)
10. říjen 2007 se nese ve znamení padesátého výročí největšího díla jedné z  nejvíce inspirujících amerických autorek: románu Atlas Shrugged Ayn Randové.
Feministická válka proti objektivitě
(Peter Schwartz, Ostatní, 04.11.2007)
Přestože feministky prohlašují, že bojují za spravedlnost pro ženy, vychází stále víc najevo, že jejich skutečným cílem je zničení spravedlnosti. Přesněji řečeno, jejich úmyslem je zlikvidovat to, co činí spravedlnost možnou: objektivní měřítka.
Vliv románu Atlas Shrugged
(Yaron Brook, Ostatní, 17.10.2007)
V 50. výročí svého vydání je Atlas Shrugged, epos Ayn Randové o skupině podnikatelů rebelujících proti společnosti, jež je svazuje a zatracuje, takřka všude. Neuplyne snad jediný den, aby tento román nezmínila v médiích některá významná celebrita nebo podnikatel jako nejvýznamnější knihu, kterou kdy četli.
„Práva zvířat“ vs. práva člověka
(Edwin A. Locke, Ostatní, 14.10.2007)
Lidský život proti životu zvířete. Tento zásadní hodnotový konflikt, jenž byl zdůrazněn před několika lety, kdy pacienti trpící nemocí AIDS demonstrovali na podporu pokusů na zvířatech, stále neutichá.
Kdo je John Galt?
(Jiří Kinkor, Ostatní, 16.01.2007)

Julie Meyer, ředitelka londýnské investiční a poradenské firmy Ariadne Capital, píše ve včerejších Financial Times o románu Atlas Shrugged

Hnutí proti životu
(Christian Beenfeldt, Ostatní, 09.07.2006)
Hnutí „za život“ není obráncem lidského života. Ve skutečnosti jde o zásadní nepřátele skutečného lidského života a štěstí. Jeho cílem je udělat z žen chovné klisny, jejichž těla jsou ve vlastnictví státu, a jejichž práva, zdraví a sledování štěstí jsou hromadně obětována. A to vše ve jménu dogmatického obětování člověka ve prospěch zárodku.
Bankéř s morální odvahou
(Vavřinec Kryzánek, Ostatní, 19.02.2006)
Generální ředitel BB&T John Allison zaujal v reakci na vyvlastňování hluboce morální a odvážný postoj. BB&T nebude jako banka půjčovat žádné peníze na projekty, při kterých stát použil princip vyvlastnění.
Hrdinství Lance Armstronga je morální inspirací
(Andrew Bernstein, Ostatní, 03.11.2005)
Sportovec jako Armstrong je pro nás inspirací, protože připomíná, jak člověk dokáže posouvat hranice možného. Je živým důkazem, že jednotlivec může vykonat velké činy a že vynaložené úsilí na cestě k vzdálenému cíli nemusí být zbytečné.
Televizní a rozhlasové daně
(Jiří Kinkor, Ostatní, 13.10.2005)
„Vážený poplatníku“, oslovil mě nedávno dopis z vymáhací agentury, kterou si Česká televize najala k pronásledování lidí, kteří mají doma televizi. Škoda, že to oslovení neobsahovalo ještě přívlastek „daňový“, aby si alespoň úplně každý uvědomil, že zákonem uvalené „poplatky“, které jsme pod pohrůžkou státní síly nuceni odevzdávat České televizi, ničím jiným než daní nejsou.
Peníze nebo život!
(Jiří Kinkor, Ostatní, 22.08.2005)
Když vtrhne zloděj do banky a se slovy „peníze nebo život!“ namíří pistolí na své oběti, lze jen doufat, že bude dopaden a jménem zákona prosazeno právo a spravedlnost. Tentokrát je však zločincem požadujícím na bankách „peníze nebo život“ sám stát.

|0-15|15-30|30-45|


(c) Copyright 2000-2015 Lisarray Pty Ltd
Veškerá práva vyhrazena
Tento web používá redakční systém phpRS.