Hlavní strana  •  Objektivismus  •  Ayn Randová  •  Fórum  •  Knihy  •  Hledat  •  Odkazy
Sekce: Filozofie Bill Gates a vy
Vydáno dne 09. 11. 2013 (čteno 2070×)

Daniel Martínek

Dejme tomu, že se vracíte ze zaměstnání a nesete si v peněžence svou měsíční mzdu. Jestlipak zazvoníte u svých sousedů a nabídnete jim část svého výdělku jako jejich podíl? Že ne? Že se o všechny vydělané peníze dělíte jen s těmi, které milujete, tedy se svou rodinou?  A pokud vám řeknu, že někteří sousedé u vás v ulici jsou chudí, přesto budete pokládát za normální jim část své mzdy neodevzdat? Stále je odpověď ne, nedělím se? Dobrá, upřímně vám blahopřeji! Nejen, že jste velmi pravděpodobně zcela duševně zdraví, ale máte v sobě i kus přirozeného sobectví.

Sobectví je totiž normální. Nikoliv však podle Billa Gatese. Nejbohatší člověk planety je přesvědčen, že pokud nechápete jako svoji mravní povinnost odevzdat část své mzdy chudším, pak normální nejste. Bill Gates byl totiž svými rodiči vychován v duchu morálky altruismu. Jak často uvádí v rozhovorech, dobrovolnické práce pro druhé lidi, sebeobětování se komunitě bylo povinnou součástí jejich rodinného života. Později si našel manželku,které se dostalo stejné mravní výchovy.  Namítnete, že Bill Gates je dospělý muž a se svými miliardami si může dělat co chce. To jistě. Problém je však v altruismu, který tak vehementně šíří. Již vzhledem ke gigantickým finančním možnostem se spolu s Warrenem Buffetem kvalifikují na největší ambasadory altruismu na světě.

Nyní pomineme pro většinu američanů šokující a neuvěřitelný fakt, že altruistická morálka Billa Gatese je zároveň také morálním kodexem marxismu a komunismu. Pro nás je důležité si uvědomit, co je cílem altruismu. Altruismus ospravedlňuje krádež. Jeho smyslem je odzbrojit morálně ty, kteří produkují hodnoty tak, aby tito lidé nemohli efektivně bránit svůj majetek a své životy. Jakmile vás obviním, že jste se ke svému majetku dostali tím, že jste měli v životě “víc stěstí”, díky tomu, že jste měli “víc příležitostí” pak budete velmi zranitelní a ja snadno vytvořím morální nárok na váš majetek ve prospěch těch, kteří žádné hodnoty nejsou schopni nebo ani ochotni vytvářet.

Žít tak, že budeme sledovat svůj vlastní zájem je morální a je fundamentálním předpokladem úspěšného a šťastného prožití života. Přistoupíte-li na altruistický koncept, že mravnost a štěstí lze získat pouze obětováním majetku, akceptujete život v  otroctví. Morální princip altruismu ospravedlňuje redistribuci bohatství směrem k parazitům. To je jeho hlavní smysl a účel, pro který byl altruismus stvořen.  Akceptujete-li falešnou premisu, že hodnoty vámi vytvořené jste získali jen kvůli jakémusi zvláštnímu štěstí či mimořádným příležitostem, které ostatní neměli, musíte dojít k logicky k stejně falešnému závěru, že to co vlastníte, máte nezaslouženě.Budete se toužit mravně očistit tím, že budete sdílet s “potřebnými”, kteří “tolik štěstí neměli”. Až podle této logiky Bill Gates obětuje všech svých sedmdesát milliard dolarů ve prospěch afrických dětí, stane se nejmravnějším člověkem v historii lidstva, tedy hned za Ježíšem Kristem. A nyní jedna dobra zpráva pro přesvědčené altruisty. Také vy můžete být dobří jako Bill a ani nemusíte posílat peníze do Afriky. Stačí úplně až vám socialistická vláda zítra zvýší daň z příjmu. Nebude to báječné? Vláda sama si strhne peníze z vaší výplaty a sama je předá potřebným a těm, co neměli tolik příležitostí. Bill se u toho tolik nadře, vy máte vládu, která vás udělá lepšími!  

My ostatní nepodléhejme Billovu sympatickému úsměvu,ani fotografiím šťastně vyléčených afrických dětí. Dospělý Bill Gates není obyčejný altruista, ale posel temnoty a otroctví současnosti. Díky svému obrovskému majetku a vlivu může systematicky útočit na té nejvyšší úrovni a vnucovat své iracionální morální přesvědčení lidem na celé planetě. Braňte se, sobectví je totiž normální.[Akt. známka: 1,89] 1 2 3 4 5

Počet příspěvků: 16 | Přidat příspěvek | Informační e-mailVytisknout článek


(c) Copyright 2000-2015 Lisarray Pty Ltd
Veškerá práva vyhrazena
Tento web používá redakční systém phpRS.