Atlasova vzpoura

Konečně! Český překlad románu Atlas Shrugged je hotov. Nakladatelství Dokořán uvádí knihu Atlasova vzpoura na první straně svého edičního plánu s plánovaným vydáním v druhém pololetí 2014. Zbývá doufat, že se povede i obálka knihy a marketing.

Sdílejte...

9 Komentářů k "Atlasova vzpoura"

 1. Rád bych si knihu koupil jak v knižní, tak elektronické podobě. Nevíte, zda bude k mání i ta elektronická? Přece jenom tahat sebou 1100 stran v papírové podobě není úplně nejpraktičtější záležitost 🙂

  • Nevim, zkuste kontaktovat nakladatelstvi Dokořán. Jinak v e-verzi je dostupny original v anglictine, ale predpokladam ze vam je o ceskou verzi.

 2. Jonáš Jenšovský | 30. 8. 2014 z 10:34 | Odpovědět

  Zdravím všechny.

  Protože mi celkem záleží na tom, aby se objektivismus dostal v ČR do širšího povědomí, dávám pomalu ale jistě dohromady informační stránky i profil na facebooku (tipuju že během září sem hodim přesnou adresu).

  Zatím jsem otitulkoval první interview s Ayn Randovou z roku 1959, kde se dostává na základní rysy objektivismu a video rozhodně jediné, postupně budu titulkovat i další.

  https://www.youtube.com/watch?v=-hpiGRDhsPc

  Ne příliš známou skutečností je to, že Randová i objektivismus jsou více či méně obsaženy v namálu počítačových her a knihách. Například Terry Goodkind, autor fantasy série Meč pravdy, je podle vlastních slov objektivista. Stejně tak herní série Bioshock pojednává o konstrukteérovi Andrew Ryanovi, který odmítl být odkrádán vládou, církví a zbytkem světa a vytvořil podmořské město Rapture. Takže se dá navázat i na věci, který by mohly mladší a celkem přemýšlivou generaci tahat víc, o což mijde.

  • fajn, dam na homepage ten odkaz na youtube, a tesim se na facebook, konecne snad budu mit duvod se tam zaregistrovat …

 3. 1. Ta cena "asi 1000Kc" je zatracene vysoka. Priznivci Ayn Rand, kteri tak dlouho cekali na cesky predklad Atlas Shrugged, ji koupi tak jako tak, ale kolik novych, potencialnich priznivcu AR se takto podari presvedcit ke koupi?

  2. Zvazujete nekdo z vas, pripadne sam Dokoran, nejakou reklamni akci? Chapu, ze na billboardy "Kdo je John Galt?" asi nema nikdo penize, ale treba formou internetove reklamy prinejmensim na spratelenych webech?

  • Cena je poměrně dost vysoká, ale spíš by mě zajímalo, kolik lidí z mladší generace bude ochotno přečíst přes devět set stran. Vždyť je to skoro objemnější jak Bible 😀

   • když zvládnou Harryho Pottera a Pána prstenů, tak proč by nepřečetli tohle?

   • To myslíte vážně, srovnávat dobrodružně-pohádkovou beletrii s filosofickým dílem, u kterého se musí stále přemýšlet a které má poselství?

 4. Michal Nosek | 25. 8. 2014 z 14:38 | Odpovědět

  Ach, ta cena ..
  To zase bude mít manželka řečí. Co se dá dělat, ušetřit na to budu muset. 🙂

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*