Michael Novak hanebně překrucuje

Očerňování a překrucování objektivismu není ničím novým. Existuje nepochybně mnoho důvodů, proč se na objektivismus útočí. Může to být z upřímného nepochopení ale i  záměrného ignorování a neznalosti. Motivem mnohých je jistě i fakt, že pokud by objektivismu spravedlivě přiznali jeho pravdivost a epochální význam, museli by popřít vše, čemu dosud věřili a na čem postavili celou svou profesní kariéru. 


Nejnovějším příkladem zcela absurdního útoku je text Michaela Novaka, prominentního amerického katolického teologa,  publikovaný ve známém konzervativním časopise National Review. Novak, jehož mnozí mylně považují za obhájce kapitalismu, je vysoce ceněn i našimi libertariány z Liberálního institutu a konzervativci z Občanského institutu.


Novakova charakteristika filozofie Ayn Randové je do očí bijícím nesmyslem, který nemohl napsat člověk, který se s objektivismem alespoň v základních rysech seznámil. Novak záměrně a hanebně překrucuje elementární principy objektivistické filozofie. Jde o zlovolné ignorování základních faktů, které jakýkoli seriózní kritik objektivismu nemůže přehlédnout.


Zde je vynikající reakce na Novakův článek (vše v angličtině).

Sdílejte...

Přidej komentář jako první k "Michael Novak hanebně překrucuje"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*