Příčina krize nepřiznána, řešení nemožné

Ustavení Národní ekonomické rady vlády by mělo smysl, pokud by v ní byli ekonomové, kteří by vládě a veřejnosti především vysvětlili, co je příčinou světové ekonomické krize. Přiznali by, že příčinou světové krize není selhání trhů a kapitalismu, ale selhání světového socialismu, jehož hlavním znakem jsou existence centrálního bankovnictví a dlouhodobé ničivé vměšování státu do ekonomiky.


Dále by navrhli řadu radikálních opatření k deregulaci, privatizaci, k omezení veřejných výdajů a snížení daňového břemene. Zároveň by začali pracovat na strategii přechodu od centrálního bankovnictví k plně deregulovanému bankovnictví založenému na objektivních penězích ukotvených ve zlatě.


Nic z toho se neděje, naopak zmíněná rada vlády přichází s dalšími nesmyslnými státními zásahy a „podporami“, které kradou peníze jedněm a dávají je druhým a samozřejmě ničemu nepomohou. Kosmetické snížení sociálního pojištění je v rámci balíku zveřejněných návrhů směšně nevýznamné.


Národní ekonomická rada vlády tedy přinese pouze více ničení a škody, nikoli užitek.


A i kdyby navrhovala a prosazovala rozumné kroky, musela by českou veřejnost upozornit, že Česko se nemůže vyhnout důsledkům světové krize, protože je malou ekonomikou výrazně závislou na mezinárodním obchodu a tedy zahraniční poptávce. Zotavení české ekonomiky drtivým způsobem závisí na tom, jakou politiku prosazují velké světové ekonomiky. Zatím je tato politika katastrofální a naše národní ekonomická rada ke světovému požáru pouze přispívá svou troškou oleje.


Ačkoli opatření, která navrhuje ČSSD, znamenají ještě ničivější útoky státu vůči podnikání a produktivním lidem, v principu se návrhy NERV od návrhů ČSSD neliší. V obou případech jde o hanebná opatření přinášející ještě více socialismu a tedy více destrukce.

Sdílejte...

1 Komentář k "Příčina krize nepřiznána, řešení nemožné"

  1. Dobrý den,
    v NERV naštěstí zasedají i rozumní lidé. Jedním z posledních rozhodnutí, je zrušit zálohy na daň podnikatelům (fyzickým osobám). Tento rok by logicky většina vydělávala pouze na zálohy. Sice je to jen malé ulehčení, ale krok správným směrem. Snad přibude dobrých rozhodnutí.
    Jinak s Vámi vřele souhlasím. Žijeme v době, ve které jsme svědky nejvěšího tmářství od středověku. Celé lidstvo nadšeně tleská příchodu ,,nového světového pořádku",který jsme měli před časem za nesmyslnou konspirační teorii. Snad pro nás bude v červnových volbách dobrou alternativou nová strana svobodných. http://www.svobodni.cz
    Děkuji za Vaše www, které pomáhají držet rozum mezi svobodomyslnými lidmi.
    http://premyslkahoun.blog.idnes.cz/

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*