Stát rozhodne, na co se budete dívat v televizi

Domníváte se, že volba pořadů, které chcete v médiích sledovat, je věcí Vašich estetických kritérií? Že provozovatel televize, novin či internetového serveru má mít svobodu v tom, jaký obsah svým divákům nabídne? S tím se ve společenství Evropské unie rozlučte. Podle Financial Times ( 24. června 2003) Evropská komise připravuje zákon proti sexuální diskriminaci v médiích a pojišťovnictví. FT o chystané legislativě píší : "Zastaví televizní programy, které stereotypně zobrazují ženy a zakáže reklamu, která nerespektuje lidskou důstojnost. Přinutí také pojišťovací společnosti, aby přestali používat pohlaví jako bázi pro výpočet pojišťovací prémie a nebo anuitních měr."

Záměr Evropské komise se chystá zakázat pouze některé podřadné pořady a reklamy. Co na tom může být špatného? To, že se ve skutečnosti jedná o útok na svobodu lidského myšlení. Evropská komise útočí na svobodu myšlení jediným možným a účinným způsobem – hrozbou iniciace fyzického násilí. Zabraňuje tak majiteli médií v konání, tj. nabízení pořadů na svobodném mediálním trhu. Co je estetické a vyjadřuje lidskou důstojnost, a tedy stojí za to sledovat ať v mediálních pořadech či v reklamě, může poznat každý člověk svým rozumem. Je to jeho zodpovědnost a on sám má nést důsledky toho, jak se jí zhostí. Evropská komise však hodlá učinit rozum člověka – diváka v této otázce irelevantním. Život člověka bez možnosti svobodně použít svůj rozum je nemožný a i sebemenší útok na rozum podporovaný státní autoritou, která má moc iniciovat fyzické násilí, je nesmírně nebezpečný. Každá cesta začíná malými kroky.

Výchozí premisou pro tento počin Evropské komise není nic jiného než nedůvěra ve schopnost jednotlivce používat rozum k racionálnímu zhodnocení estetické kvality pořadů, a absolutní důvěra ve schopnost politiků a byrokratů hodnotit kvalitu pořadů v médiích a následně vnucovat své závěry ostatním lidem. Protestuji proti zavádění legislativy na základě "diskriminace" lidí podle příslušnosti k profesionální politice a státní byrokracii. Tyto dvě skupiny totiž jediné mají podle skryté premisy připravovaného zákona schopnost rozhodovat o objektivní estetické kvalitě pořadů. Pokud jedině tyto "elity" mají schopnost objektivního poznávání, tak musejí mít logicky i právo závěry svého úsudku prosazovat s pomocí násilí a zakázat poslušné mase jednat v rozporu s jejich závěry. Filozoficky chystaný zákon patří do nacistického Německa nebo komunistického Československa. Martin Komárek, komentátor z MF Dnes nedávno napsal, že "Evropská unie je normální". Opravím ho – EU není normální, ale normalizační.

Zásah do politiky pojišťovacích společností je ještě absurdnější. Evropská komise po nich požaduje, aby ignorovali realitu v podobě desítek let nasbíraných dat a z nich plynoucích výsledků objektivních statistických metod, které ukazují, že pohlaví je relevantním kritériem v případě oceňování některých pojišťovacích produktů.

Před hlasováním v referendu o vstupu do EU se mnozí ptali, kde jsou ony útoky na lidskou svobodu v EU. S poukazem na dotace a jiné "přinosy" odkazovali pravicové odpůrce vstupu do EU do kategorie salónních liberálů. Chystaný zákon je jedním z mnoha důkaz o tom, kdo měl pravdu. Evropská unie tak určitě není cestou ke kapitalismu, jedinému dobrému a praktickému společenskému systému, který je hodný života člověka.

Sdílejte...

Přidej komentář jako první k "Stát rozhodne, na co se budete dívat v televizi"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*