Bill Gates a vy

Dejme tomu, že se vracíte ze zaměstnání a nesete si v peněžence svou měsíční mzdu. Jestlipak zazvoníte u svých sousedů a nabídnete jim část svého výdělku jako jejich podíl? Že ne? Že se o všechny vydělané peníze dělíte jen s těmi, které milujete, tedy se svou rodinou?  A pokud vám řeknu, že někteří sousedé u vás v ulici jsou chudí, přesto budete pokládát za normální jim část své mzdy neodevzdat? Stále je odpověď ne, nedělím se? Dobrá, upřímně vám blahopřeji! Nejen, že jste velmi pravděpodobně zcela duševně zdraví, ale máte v sobě i kus přirozeného sobectví.


Sobectví je totiž normální. Nikoliv však podle Billa Gatese. Nejbohatší člověk planety je přesvědčen, že pokud nechápete jako svoji mravní povinnost odevzdat část své mzdy chudším, pak normální nejste. Bill Gates byl totiž svými rodiči vychován v duchu morálky altruismu. Jak často uvádí v rozhovorech, dobrovolnické práce pro druhé lidi, sebeobětování se komunitě bylo povinnou součástí jejich rodinného života. Později si našel manželku,které se dostalo stejné mravní výchovy.  Namítnete, že Bill Gates je dospělý muž a se svými miliardami si může dělat co chce. To jistě. Problém je však v altruismu, který tak vehementně šíří. Již vzhledem ke gigantickým finančním možnostem se spolu s Warrenem Buffetem kvalifikují na největší ambasadory altruismu na světě.


Nyní pomineme pro většinu američanů šokující a neuvěřitelný fakt, že altruistická morálka Billa Gatese je zároveň také morálním kodexem marxismu a komunismu. Pro nás je důležité si uvědomit, co je cílem altruismu. Altruismus ospravedlňuje krádež. Jeho smyslem je odzbrojit morálně ty, kteří produkují hodnoty tak, aby tito lidé nemohli efektivně bránit svůj majetek a své životy. Jakmile vás obviním, že jste se ke svému majetku dostali tím, že jste měli v životě “víc stěstí”, díky tomu, že jste měli “víc příležitostí” pak budete velmi zranitelní a ja snadno vytvořím morální nárok na váš majetek ve prospěch těch, kteří žádné hodnoty nejsou schopni nebo ani ochotni vytvářet.


Žít tak, že budeme sledovat svůj vlastní zájem je morální a je fundamentálním předpokladem úspěšného a šťastného prožití života. Přistoupíte-li na altruistický koncept, že mravnost a štěstí lze získat pouze obětováním majetku, akceptujete život v  otroctví. Morální princip altruismu ospravedlňuje redistribuci bohatství směrem k parazitům. To je jeho hlavní smysl a účel, pro který byl altruismus stvořen.  Akceptujete-li falešnou premisu, že hodnoty vámi vytvořené jste získali jen kvůli jakémusi zvláštnímu štěstí či mimořádným příležitostem, které ostatní neměli, musíte dojít k logicky k stejně falešnému závěru, že to co vlastníte, máte nezaslouženě.Budete se toužit mravně očistit tím, že budete sdílet s “potřebnými”, kteří “tolik štěstí neměli”. Až podle této logiky Bill Gates obětuje všech svých sedmdesát milliard dolarů ve prospěch afrických dětí, stane se nejmravnějším člověkem v historii lidstva, tedy hned za Ježíšem Kristem. A nyní jedna dobra zpráva pro přesvědčené altruisty. Také vy můžete být dobří jako Bill a ani nemusíte posílat peníze do Afriky. Stačí úplně až vám socialistická vláda zítra zvýší daň z příjmu. Nebude to báječné? Vláda sama si strhne peníze z vaší výplaty a sama je předá potřebným a těm, co neměli tolik příležitostí. Bill se u toho tolik nadře, vy máte vládu, která vás udělá lepšími!  


My ostatní nepodléhejme Billovu sympatickému úsměvu,ani fotografiím šťastně vyléčených afrických dětí. Dospělý Bill Gates není obyčejný altruista, ale posel temnoty a otroctví současnosti. Díky svému obrovskému majetku a vlivu může systematicky útočit na té nejvyšší úrovni a vnucovat své iracionální morální přesvědčení lidem na celé planetě. Braňte se, sobectví je totiž normální.

Sdílejte...

16 Komentářů k "Bill Gates a vy"

 1. A nemohlo by být jeho údajně altruistické chování spíš chováním čistě sobeckým? Prostě jeho výnos z dobrého skutku předčí jeho peněžní ztrátu. Neudělal nic jiného, že za své peníze nakoupil statky (obdiv, pocit, že pomohl,vliv atd.,) Nehledě na to, že je toto dobrá reklama pro Microsoft. V socialismu jde o nedobrovolné přerozdělování pomocí státu, Nechcete nakonec Vy mít moc státu a říkat nám, za co máme utrácet naše peníze?

  • Dle objektivistů má každý právo dělat si s vlastním majetkem cokoliv. Ale běda je "rozdávat" (rozuměj darovat charitě), protože se tím podporuje nemorální altruismus :-))

   • http://zpravy.ihned.cz/c1-59344700-africky-miliardar-patrice-motsepe-polovina-majetek-charita-gratulace-bill-gates-chudoba

    "Lidé v mém postavení mají obrovskou zodpovědnost vůči Jihoafričanům, kteří měli méně štěstí," dodal miliardář. (Patrice Motsepe)

    K "velkému" rozhodnutí mu vzápětí pogratuloval i sám Gates. Slyšet o rozhodnutí rodiny Motsepeových, která v rámci svého morálního přesvědčení věří, že musí společnosti něco vrátit, bylo prý skvělé.

   • Škoda jen, že u nás žijí jen opační altruisté, neboli ti, kteří jen berou, ale sami nic nedávají.

   • altruista neni ten, kdo dava, ale ten kdo obetuje hodnotu vyssi za hodnotu nizsi nebo zadnou

    doporucuji vam precist si mimo jine tento text
    https://www.aynrand.cz/view.php?cisloclanku=2006042001

   • Pokud to správně chápu, tito dárci jako Bill Gates obětují (nebo zaměňují) peníze za daleko vyšší hodnoty, kterými jsou lidské životy, tudíž nedělají nic nemorálního, ne? Pro objektivismus je přeci nejcennější lidský život.

   • Anonym | 13. 1. 2014 z 16:12 |

    Samozřejmě že lidský život je vyšší hodnota než auťáky, dovolené nebo luxusní vily.

   • Anonym | 13. 1. 2014 z 20:25 |

    Dle objektivismu je vlastni zivot cloveka (tj. nikoli lidsky zivot kohokoli) nejvyssi hodnotou a meritkem vsech ostatnich hodnot.

   • Anonym | 14. 1. 2014 z 20:10 |

    Z hlediska objektivismu možná, ale z hlediska lidského rozumu (tj. bez jakékoli ideologie a ismu) je každý lidský život vyšší hodnotou než uspokojování vlastních potřeb.

   • Anonym | 15. 1. 2014 z 17:55 |

    v tom pripade byste mel okamzite svuj majetek obetovat/venovat hladovejim detem v Africe a ponechat si jen tolik, aby vam zbylo na holou existenci, ktera nebude mit vyssi uroven nez je uroven onech zivoricich africkych deti

    pokud to neudelate, tak jste v rozporu se svymi idejemi a moralkou a neni treba vase absurdni altruisticke myslenky brat vazne

   • Anonym | 16. 1. 2014 z 10:59 |

    Pane Kinkore, existuje tzv. individualni svoboda, dle ktere se mam ridit dle ME vule, nikoli dle nejake ideje. S tim ale vubec nesouvisi to, ze lidsky zivot, a to jakykoliv, je zkratka to nejcennejsi, co muze byt. Ale to neni zadny muj vymysl, to vychazi z lidskeho rozumu.

 2. Nejen posel temnoty, ale rovnou ZÁKEŘNÝ.

  🙂 Dekuji všem objektivistům, obohacují můj život a prodlužují mi jej. 🙂

 3. Jenže on nikoho nenutí obětovat své peníze. Sami strašíte komunismem, ale vaše věta:

  "My ostatní nepodléhejme Billovu sympatickému úsměvu,ani fotografiím šťastně vyléčených afrických dětí. Dospělý Bill Gates není obyčejný altruista, ale zákeřný posel temnoty a otroctví současnosti. "

  Není ničím jiným, než velmi legrační propagandistickou praxí z 50. let. Obsah bych samozřejmě jiný, ale forma, ta forma (!) stále stejná…

  Raději uvidím statisíce uzdravených dětí, které vyléčili lidé dobrovolně obětující vlastní majetek, než abych viděl zástupy zbytečně mrtvých.

  • Nejhorší článek na webu, stalinova propaganda je proti tomu hadr.

   • Anonym | 30. 1. 2014 z 18:51 |

    Tak propaganda existuje ve všech oblastech, ale máte pravdu, že tyhle texty věci objektivismu moc nepomohou…

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*