Knihy

Sdílejte...

Atlasova vzpoura

Atlasova vzpoura

Argo, Dokořán
ISBN 978-80-7363-604-3
23x16cm, vázaná vazba
1112 stran

Cena Kč 998 848

Ayn Rand

Chceme-li vidět obraz našeho světa, nemusíme číst romány, stačí nám rozhlédnout se kolem sebe, podívat se na televizi nebo číst noviny.

To ale není úkolem umění a krásné literatury. Ayn Randová nám nenabízí zrcadlo reality, ani science-fiction, ani utopii. Ukazuje nám člověka a svět jaký by mohl být a měl být. Je v našich silách svět změnit. Stačí k tomu jediná věc: přemýšlet.

Román Atlasova vzpoura zpochybňuje základní myšlenky 2,000 let staré křesťansko-židovské tradice, které převládly a významně ovlivnily dějiny naší civilizace.

Úryvek z kapitoly VII části 1 – Reardenova rodina
Úryvek z kapitoly II části 2 – Jsou peníze kořenem všeho zla?

Přečtěte si recenzi.

Zdroj

Zdroj

Berlet
ISBN 0-646-39832-6
21x13cm, vázaná vazba
801 stran

Cena Kč 395

Ayn Rand

Vyplatí se člověku dělat cokoli, co od něj společnost očekává, nebo se má řídít svými racionálními zásadami? Je souhlas ostatních měřítkem správnosti a úspěchu lidského jednání? Dosahuje dlouhodobého štěstí člověk, který zradí vlastní já, aby si získal přízeň svého okolí, nebo ten, který žije pro své vlastní ideály?

Odpovědi na tyto otázky najdete v příběhu architekta Howarda Roarka, jehož nezávislé myšlení, racionalita a důslednost jej přivedou do konfliktu s iracionální společností.

Úryvek z kapitoly 11 části 4 – Roark a Wynand
Úryvek z kapitoly 14 části 4 – Toohey a Keating

Přečtěte si recenzi či reakci Michaela Hynšta na negativní recenzi publikovanou v MF DNES 12.12.2001.

Hodnocení čtenářů na databazeknih.cz .

Objektivismus : Filozofie Ayn Randové

Objektivismus : Filozofie Ayn Randové

Berlet
ISBN 0-9578399-1-X
22,5x15cm, vázaná vazba
488 stran

Cena Kč 495

Leonard Peikoff

Ayn Randová, světově známá svými bestsellery, odvodila a definovala filozofii objektivismu – přesvědčivý systém myšlení, který říká, že lidské bytosti jsou schopny a měly by svůj život řídit rozumem.

V této knize podává Leonard Peikoff, přední znalec myšlení Ayn Randové, ucelený výklad její filozofie. Představuje zde vynikající obhajobu názorů Ayn Randové týkající se všech klíčových filozofických otázek.

Obsah
Předmluva překladatele
Úryvky z jednotlivých kapitol

Trh a stát

Trh a stát

Nakladatelství Svoboda
ISBN 80-205-0522-9
brožovaná vazba,
176 stran

Cena Kč 120 60

Jiří Kinkor

Ničím nemůže filozofie sebe sama a historii lidstva ovlivnit více než tím, jak se staví k otázce lidského poznání reality, a zejména jak chápe podstatu a úlohu pojmů v procesu poznání.

Vztah pojmů a idejí ke smyslově vnímané realitě (tzv. problém univerzálií) je nejvážnějším problémem, jímž se filozofie od svého zrození zabývá. Lidé stěží mohou správně interpretovat a používat např. pojmy svoboda, trh a stát, když nevědí, jak se pojmy tvoří a proč vůbec člověk pojmy potřebuje, aby přežil.

Tato kniha je určena všem, kdo se chtějí lépe orientovat v nepřehledné každodenní záplavě mediálních zpráv a komentářů týkajících se morálních, společenských, ekonomických a politických témat.

Hayekova cesta do otroctví

Hayekova cesta do otroctví

Berlet
ISBN 0-9578399-0-1
brožovaná vazba, 80 stran

Cena Kč 95 45

Jiří Kinkor

Friedrich von Hayek, který je dnes považován za významného obhájce svobody a kapitalismu, se dopouští osudného omylu. Na základě analýzy Hayekova díla dochází Jiří Kinkor k závěru, že Hayek není a nemůže být obhájcem svobodné společnosti, protože svým pojetím rozumu je nutně veden ke kolektivismu a etatismu.

Přečtěte si recenzi Vavřince Kryzánka či úryvek.

Knihu nyní nabízíme i zdarma v elektronické verzi ve formátu PDF.

Uveďte prosím svůj email či telefon pro rychlé vyřízení případných nejasností ve Vaší objednávce.

Objednane knihy vam zasleme na dobirku. Cena za postovne je Kc 70. Minimalni cena objednavky je Kc 100.
Pripadne otazky adresujte prosim na info@aynrand.cz